Aktualności

Rusza pierwsza polska edycja międzynarodowego programu wolontariatu ArcelorMittal

23/06/2014

Pracownicy ArcelorMittal z Senegalu, Maroka, Argentyny, Brazylii, Kanady oraz wielu innych krajów przyjechali dzisiaj do Świętochłowic, aby wziąć udział w tygodniowym programie wolontariatu, organizowanym po raz pierwszy w Polsce. Wolontariusze stworzą biblioteczki w trzech placówkach wsparcia dziennego prowadzonych przez Towarzystwo Przyjaciół Heiloo i wyposażą je w meble, mapy, książki i sprzęt multimedialny. Z kolei podopieczni ośrodka, biorąc udział w pracach, będą mieli możliwość poznania kultury innych krajów.   

W ramach programu Solidarity Holidays pracownicy ArcelorMittal na całym świecie mogą dobrowolnie wykorzystać tydzień swojego urlopu na bezpłatny udział w wybranym projekcie wolontariatu. Grupa 10 pracowników z całego świata przyjechała dzisiaj do Świętochłowic, aby poznać podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Heiloo i opowiedzieć im o kulturze krajów, z których pochodzą. Ponadto zbudują i wyposażą biblioteki w trzech placówkach wsparcia dziennego, z których korzystać będą dzieci i młodzież pochodzące z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz borykających się z różnymi problemami. W projekcie weźmie udział około 60 wychowanków świetlic w wieku 7-18 lat. Program finansowany jest całkowicie przez firmę ArcelorMittal.

- W 2013 roku rozpoczęliśmy współpracę z firmą ArcelorMittal Poland. Pracownicy zorganizowali wówczas w naszych placówkach mikołajkowe konkursy i zabawy, a także wręczyli naszym podopiecznym wspaniałe paczki. Nie zapomnieli o nich także przy okazji dnia wolontariatu pracowniczego, kiedy to wzięli udział w zajęciach plastycznych, pracując razem z dziećmi i tworząc ozdoby świąteczne, które pokazywaliśmy na Kiermaszu Lipińskim. Jestem przekonana, że rozpoczynający się dzisiaj program będzie dla naszych dzieci wspaniałą przygodą, która wzbudzi w nich ciekawość poznawania świata, a także otworzy je na innych ludzi i kultury – powiedziała Aneta Mstowska-Tkacz, kierowniczka placówek wsparcia dziennego.

- Dla uczestników programu przygotowaliśmy wiele atrakcji, takich jak, m.in. zwiedzanie stalowni czy wycieczkę do Krakowa. Najważniejsze jednak, że wolontariusze podzielą się z dziećmi cząstką siebie – zapoznają je bowiem z tradycjami, muzyką, kuchnią i wieloma innymi aspektami swojej rodzimej kultury. Podopieczni stowarzyszenia raczej nie mają możliwości podróżowania po świecie, więc spotkania te będą tym cenniejsze i bogatsze dla nich.” – powiedziała Karolina Muza, szef Zespołu Odpowiedzialności Biznesu ArcelorMittal Poland.     

Rozpoczynający się dzisiaj program potrwa do końca tygodnia. Uroczyste przekazanie bibliotek nastąpi w piątek.

Do tej pory ok. 240 wolontariuszy ArcelorMittal wzięło udział w 26 projektach realizowanych w 15 krajach. Na ten rok przewidziano realizację 9 projektów, m.in. w Bośni i Hercegowinie, Brazylii, Liberii, RPA i w Polsce.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem