Aktualności

Sosnowiecki oddział ArcelorMittal Poland zakończył inwestycje warte 125 mln złotych

30/11/2021

125 mln zł – tyle przeznaczył na swoje kluczowe instalacje sosnowiecki oddział ArcelorMittal Poland. Inwestycje objęły modernizację wydziału walcowni walcówki i remont walcowni taśm zimnowalcowanych.

Jako pierwszy modernizacji poddany został wydział walcówki. Prace zrealizowane zostały w dwóch etapach, na przestrzeni dwóch lat. Pierwszy trwał 5 tygodni. W tym czasie wszystkie urządzenia zostały wymienione na nowe lub przebudowane, wdrożono również nowy system sterowania. Drugi etap obejmował cały ciąg pośredni instalacji, czyli klatki walcownicze wraz z napędami i okablowaniem. Dzięki instalacji nowych klatek walcowniczych poprawiła się jakość walcowanych produktów, wzrosły też zdolności produkcyjne wydziału. Walcówka, choć niepozorna, jest bardzo popularnym produktem w życiu codziennym. Wykorzystywana jest do tworzenia takich produktów jak: ogrodzenia i siatki, stalowe liny, śruby i wkręty, sprężyny do materaców, wózki sklepowe, czy też spinacze biurowe i zszywki.

Drugą inwestycją, stanowiącą część pakietu o wartości 125 mln zł, był remont walcowni taśm zimnowalcowanych, który zakończył się w tym roku. Obejmował on najbardziej istotne dla procesu produkcyjnego urządzenia, tj. wytrawialnię, walcarkę nawrotną, piece wodorowe oraz linię cięcia wzdłużnego. Remont był kluczowy dla utrzymania niezawodności tej instalacji. A sama blacha zimnowalcowana w sosnowieckim oddziale ArcelorMittal jest bardzo popularnym produktem w codziennym życiu. Wykorzystywana jest w branży AGD, rowerowej, samochodowej (łożyska czy rurki do podtrzymywania zagłówków foteli samochodowych), jako drut spawalniczy, a nawet szkielety w meblach.

Modernizacje te zapewnią niezawodne funkcjonowanie naszych urządzeń w kolejnych latach, a modernizacja wydziału walcówki zwiększyła zdolności produkcyjne tej linii – wyjaśnia Janusz Kantor, dyrektor sosnowieckiego oddziału ArcelorMittal Poland. –  Istotne dla nas jest, by zakład działał w sposób niezawodny – dokładnie tak, jak wygląda współpraca z miastem Sosnowiec. Od lat wspieramy miasto w działaniach służących jego mieszkańcom. Przykładem niech będzie współpraca przy remontach mostów i dróg prowadzących do naszego zakładu. Ważne jest też współdziałanie z Państwową Strażą Pożarną w Sosnowcu – np. przy organizowaniu ćwiczeń PSP na terenie naszego zakładu, czy współfinansowanie zakupu sprzętu pożarniczego.

– Chcemy nie tylko produkować stal jak najwyższej jakości, ale również jako firma aktywnie uczestniczyć w życiu mieszkańców miast, w których działamy. To dla nas naturalne. Dlatego z roku na rok staramy się wspierać szkoły i instytucje służące mieszkańcom Sosnowca. Naszym priorytetem jest również, by produkowana przez nas stal spełniała oczekiwania naszych klientów. Chcemy ciągle się rozwijać, a pakiet inwestycyjny dla naszego oddziału w Sosnowcu jest dowodem na to, że to nasze pragnienie przekuwamy w działanie – podsumował prezes zarządu i dyrektor generalny ArcelorMittal Poland Sanjay Samaddar.

Rozwój sosnowieckich zakładów wchodzących w skład międzynarodowego koncernu ArcelorMittal to dobra wiadomość, bo oznacza, że firma dobrze się czuje w naszym mieście i wiąże się z nami na kolejne lata, dając w dużej mierze pracę naszym mieszkańcom – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem