Aktualności

Specjalna strefa aktywności gospodarczej powstanie w krakowskiej Nowej Hucie

05/11/2010

Ułatwienia i przywileje podatkowe dla inwestorów, rozwój ekonomiczny oraz infrastrukturalny regionu, a także nowe miejsca pracy – takie korzyści może przynieść utworzenie w Nowej Hucie strefy aktywności gospodarczej. List intencyjny w tej sprawie podpisał wojewoda małopolski z Małopolską Agencją Rozwoju Regionalnego oraz największym inwestorem w regionie – ArcelorMittal Poland, który jest właścicielem części terenów, na których strefa ma powstać.

3 listopada 2010 r. został podpisany list intencyjny w sprawie oceny możliwości utworzenia na obszarze o powierzchni około 500 ha strefy aktywności gospodarczej w krakowskiej Nowej Hucie. Sygnowali g wojewoda małopolski Stanisław Kracik, przedstawiciele Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalneg Krzysztof Krzysztofiak, prezes zarządu oraz wiceprezes Wojciech Szczepanik, a w imieniu ArcelorMittal Poland S.A: Sanjay Samaddar, prezes zarządu i dyrektor generalny oraz Surojit Ghosh, członek zarządu i dyrektor finansowy.
 
Nowa Huta to teren o znaczącym potencjale rozwoju gospodarczego – powiedział Stanisław Kracik, wojewoda małopolski. Jego odpowiednie zagospodarowanie i udostępnienie dla inwestorów może w znacznym stopniu przyczynić się do rozwoju Krakowa i całej Małopolski – dodał Kracik.
 
Jako największy inwestor w regionie jesteśmy żywo zainteresowani dalszym rozwojem ekonomicznym i infrastrukturalnym Małopolski. Utworzenie strefy aktywności gospodarczej w Nowej Hucie z pewnością przyspieszy napływ kapitału i inwestycji do tej części Krakowa. Skorzystają na tym także przedsiębiorcy już tu obecni, w tym ArcelorMittal Poland, dla którego Kraków jest i będzie jednym z kluczowych obszarów w strategii rozwoju przedsiębiorstwa – powiedział Sanjay Samaddar, prezes zarządu i dyrektor generalny ArcelorMittal Poland.

Projekt utworzenia na terenie wschodniej części Nowej Huty specjalnej strefy inwestycyjnej zakłada na pierwszym etapie scalenie rozdrobnionych i niewykorzystywanych obecnie działek należących do Agencji Rozwoju Gospodarczego Kraków-Wschód sp. z o.o., gminy Kraków oraz ArcelorMittal Poland S.A. Oddział Kraków. Następnie tereny te zostaną podzielone na obszary o powierzchni od 2 do 10 ha i udostępnione inwestorom. Aby stworzyć odpowiednie warunki dla rozwoju i aktywności gospodarczej, strefa zostanie wyposażona w kompletną infrastrukturę drogową, sieci elektryczne, gazowe i wodociągowe oraz kanalizację sanitarną i deszczową. Docelowo planujemy połączenie strefy aktywności gospodarczej w Nowej Hucie z analogicznym obszarem stworzonym w Niepołomicach, co przyczyni się do dalszego rozwoju gospodarczego Małopolski – powiedział wojewoda Stanisław Kracik.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem