Aktualności

Sport i rekreacja hasłem Słonecznej InteGRAcji

28/05/2014

Po raz drugi nasza firma wsparła projekt Słoneczna InteGRAcja, zorganizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 5 w Krakowie, Stowarzyszenie „Szersze Horyzonty" i Muzeum Historyczne Miasta Krakowa „Dzieje Nowej Huty".
Druga edycja projektu zgromadziła niemal 900 uczestników.
Hasłem przewodnim tegorocznej edycji był „Sport i rekreacja", a głównym celem rozwijanie i pogłębianie zainteresowania sportem oraz ideami olimpijskimi wśród nowohuckich dzieci. Projekt zakłada także przełamywanie barier, aktywizację osób niepełnosprawnych i krzewienie idei wolontariatu, dlatego nie zabrakło w nim osób niepełnosprawnych.
Uczestnicy zwiedzali Stadion KS Hutnik, wzięli udział w terenowych wycieczkach szlakiem klubów nowohuckich i rowerowych wycieczkach rekreacyjno-edukacyjnych po Nowej Hucie. Zwieńczeniem tego etapu było spotkanie z wolontariuszkami letniej olimpiady w Londynie, które na co dzień pracują w ArcelorMittal Shared Service Centre: Kają Żelechowską i Magdaleną Hutnikiewicz. Rozmawiano o symbolu Igrzysk ufundowanym przez grupę ArcelorMittal – Wieży Orbit oraz o doświadczeniach wolontariuszek z pobytu w Londynie. W drugim etapie uczniowie uczestniczyli w zajęciach o historii nowohuckiego sportu, a także zapraszali na spotkania znanych sportowców, pisali opowiadania o sporcie, wykonywali plakaty - wszystko w duchu olimpijskim. Finałem projektu była Gra Miejska zorganizowana w pierwszy dzień wiosny.
Zdobywcy I, II, III miejsca w kategoriach klas IV, V, VI pojadą na wycieczkę do chorzowskiego planetarium, którą ufundował ArcelorMittal Poland.
Ubiegłoroczna edycja Słonecznej integracji została wyróżniona przez Samorząd Województwa Małopolskiego a projekt zajął I miejsce w drugiej edycji konkursu „Małopolska szkoła z pasją”.
 

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem