Aktualności

Sprawy personalne w nowych rękach. Stanisław Ból powołany na stanowisko dyrektora HR ArcelorMittal Poland

29/10/2021

Zarząd ArcelorMittal Poland powołał nowego dyrektora personalnego. Stanisław Ból obejmie tę funkcję 1 listopada 2021 roku.

Stanisław Ból związany jest z ArcelorMittal Poland od roku 1993. Wtedy rozpoczął pracę w obecnym dąbrowskim oddziale ArcelorMittal Poland. Zaczynał w obszarze kolejowym wielkich pieców i stalowni. Od roku 2009 zajmuje się sprawami personalnymi w spółce Kolprem - jednej ze spółek zależnych ArcelorMittal Poland, a dodatkowo od roku 2015 jest również członkiem Zarządu tej spółki. W ArcelorMittal Poland od roku 2015 odpowiadał za dialog społeczny, czyli za współpracę ze związkami zawodowymi. Przed objęciem obecnego stanowiska Stanisław Ból był dyrektorem pracy i relacji pracowniczych firmy.

Stanisław jest absolwentem Politechniki Częstochowskiej, ukończył także studia podyplomowe z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, przedsiębiorczości i zarządzania firmami oraz systemu zarządzania bezpieczeństwem i Business English na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Posiada kwalifikacje do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa wydane przez Ministerstwo Skarbu.

Jest również wiceprezesem Związku Pracodawców Przemysłu Hutniczego.

- Stanisław ma kilkuletnie praktyczne doświadczenie w obszarze dialogu społecznego i zarządzania sprawami personalnymi. W imieniu własnym i całego Zarządu życzę mu wiele sukcesów w nowej roli – skomentował tę nominację Sanjay Samaddar, prezes Zarządu i dyrektor generalny ArcelorMittal Poland.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem