Aktualności

Stal ArcelorMittal na lotnisku w Rzeszowie

19/08/2014

Port lotniczy Rzeszów Jasionka wzbogacił się o dwa nowe hangary, drogę kołowania i płytę postojową. Do pokrycia jednego z dwóch nowych hangarów wybrano blachę z powłoką metaliczną Aluzinc® Florelis firmy ArcelorMittal.

Z powodu rosnącej liczby pasażerów podróżujących do Europy Zachodniej, zwłaszcza do Wielkiej Brytanii, w Rzeszowie pomyślano o potrzebie tworzenia nowych i rozwijaniu istniejących połączeń lotniczych. Kluczem do sukcesu w tym obszarze jest dobrze zaprojektowana i profesjonalnie wykonana infrastruktura.

Dlatego właśnie w 2011 roku podjęto decyzję o rozbudowie istniejącego portu lotniczego Rzeszów Jasionka. W ramach tego projektu zbudowano nową drogę kołowania o długości 1800 metrów, płytę postojową, która pozwoli na obsłużenie większej liczby przylatujących samolotów oraz dwa nowe hangary zaprojektowane w taki sposób, aby można w nich było przeprowadzać wszelkie prace konserwacyjne przy szerokoskrzydłowych samolotach pasażerskich nowej generacji.

Dwa hangary z płytą lotniskową, zaprojektowane przez Mota-Engil Central Europe, są pokryte dachem i otoczone monolitycznymi ścianami zewnętrznymi. Zostały zaprojektowane jako jednopiętrowe budynki bez piwnic. Plan przewidywał, że wszystkie te inwestycje zakończą się w 2013 roku.

Aluzinc® Florelis                    

Dzięki walorom estetycznym produktów oraz szerokiej gamie oferowanych powłok metalicznych nasza firma odegrała ważną rolę w tym prestiżowym projekcie.

Blacha Aluzinc® Florelis została zastosowana do stworzenia niezwykłej elewacji większego z dwóch nowych hangarów. Hangar o długości 84 m i szerokości 80 m ma 6,7 tys. m sześc. powierzchni serwisowej, która będzie wykorzystywana do przeprowadzania wszelkich koniecznych prac konserwacyjnych przy szerokoskrzydłowych samolotach pasażerskich nowej generacji, w tym także przy najnowszych samolotach BOEING 777.

Aluzinc® Florelis tworzy zewnętrzną powłokę płyt warstwowych wykorzystanych na elewację hangaru. Ze względu na fakt, że czas odgrywał kluczową rolę, panele zostały wyprodukowane niezwłocznie po tym, jak zwoje stali zostały dostarczone z jednego z czołowych zakładów ArcelorMittal - ArcelorMittal Dudelange - i niemal natychmiast dostarczone na miejsce i zainstalowane. Ten etap musiał się zakończyć przed końcem lata 2013 roku.

Blacha Aluzinc® Florelis została wybrana nie tylko z powodu wyjątkowego wyglądu, ale również dlatego, że będąc najlepszym w swojej klasie rozwiązaniem opracowanym z myślą o nowoczesnej architekturze, ma jednocześnie znakomite właściwości antykorozyjne.

Dzięki specjalnej powłoce ze stopów metali, Aluzinc® Florelis powinna stanowić nie tylko atrakcyjne, ale również trwałe rozwiązanie stosowane w nowoczesnej komunikacji lotniczej.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem