Aktualności

Stal ArcelorMittal przywraca Mont Saint-Michel do życia

10/12/2015


 

Dzięki stali ArcelorMittal,  Mont Saint-Michel – ulubiona atrakcja turystów we Francji – jest znowu wyspą.

Położona na północno-zachodnim wybrzeżu Francji, atrakcja turystyczna, która jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO przesuwała się coraz bliżej lądu z powodu nawarstwiających się osadów z rzeki Couesnon. Dzięki właściwościom płyt ze stali nierdzewnej typu Dupleks Industeel, Mont Saint-Michel znowu jest  wyspą – wysiłek docenił francuski prezydent François Hollande podczas złożonej w ubiegłym miesiącu wizyty. 

Wyzwaniem było uwolnienie Mont Saint-Michel od piasku. Celem było wybudowanie zapory na rzece Couesnon, by pozbyć się osadów napływających z wodą. 

W systemach zamknięć zapory zastosowano gatunek stali Ur® 2205 wyprodukowanej przez Industeel Le Creusot, spółkę zależną ArcelorMittal, specjalizującą się w produkcji płyt nierdzewnych na potrzeby wysoce wyspecjalizowanych gałęzi przemysłu.   

Jean-Christophe Gagnepain, menedżer ds. sprzedaży stali nierdzewnej powiedział: - Stal nierdzewna Duplex jest dobrze znana na całym świecie. Od ponad 20 lat wykorzystywana jest do budowy zakładów odsalania wody morskiej dzięki swoim właściwościom antykorozyjnym. To właśnie przeważyło, by płyty stalowe Duplex zostały wykorzystane w systemach zamknięć zapory.


Vincent Pairet, dyrektor generalny Industeel dodał: - Ten projekt przyniesie wiele korzyści dla Mont Saint-Michel. ArcelorMittal jest bardzo dumny, że Industeel jest zaangażowany w ochronę historycznych skarbów.  

Zdjęcia: Glanmaria Zanotti, Flickr

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem