Aktualności

Stal ArcelorMittal w pierwszej miejskiej kolejce linowej we Francji

29/02/2016

Pierwsza miejska kolejka linowa we Francji, która powstaje w Brest, wykorzysta liny wyprodukowane przez ArcelorMittal WireSolutions w Bourg-en-Bresse

Firma ArcelorMittal jest wyłącznym dostawcą lin i jest jednym z dwóch producentów w Europie, którzy są w stanie wbudować światłowody w linę o budowie zamkniętej, aby umożliwić przepływ danych.

Firma dostarczy dwie liny pociągowe D25 mm oraz cztery liny o budowie zamkniętej D50 mm z 12 światłowodami w każdej linie – te ostatnie umożliwiają kilka funkcji w jednym elemencie pozwalając klientowi na zmniejszenie kosztów. 

Kiedyś zarezerwowana tylko dla kurortów narciarskich, kolej linowa obecnie staje się coraz bardziej popularna w miastach od Rio de Janeiro, do Londynu i Singapuru.  

Liczba osób przemieszczających się po mieście Brest ma wzrosnąć o 4000. W  mieście są tylko dwa mosty umożliwiające przejazd przez rzekę Penfeld, dlatego kolejka linowa, która zostanie ukończona w drugiej połowie roku, będzie dużym wsparciem dla rozwijającego się miasta.

Kolejka linowa pomoże również poprawić dostęp do prawobrzeżnej części miasta, rozwijając centrum oraz łącząc część biznesową i mieszkalną. Rozważano kilka innych środków komunikacyjnych, łącznie z budową trzeciego mostu. Kolejka linowa wydała się jednak najlepszym rozwiązaniem, pod względem kosztów (dwa razy tańsza niż most), ochrony środowiska, a również bezpieczeństwa (to jeden z najbezpieczniejszych środków transportu).

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem