Aktualności

Stal ArcelorMittal w pierwszym drukowanym metodą 3D moście dla pieszych

27/11/2015

 Różne gatunki walcówki ArcelorMittal będą testowane jako surowiec do stworzenia pierwszego mostu drukowanego metodą 3D nad kanałem Oudezijds Achterburgwal w Amsterdamie. 

Nasza firma podpisała dwuletnią umowę z holenderską firmą MX3D -  pionierem w wielkoformatowym druku 3D - i będzie jedynym dostawcą stali w tym wyjątkowym projekcie.

Mówiąc o zaangażowaniu, Olivier Vassart, lider w globalnym zespole badań i rozwoju, wyroby długie, powiedział - Różnorodność stali połączona z technologią druku 3D otwiera ścieżkę do zmiany sposobu myślenia o projektach komponentów stalowych, które dają całkowitą wolność w geometrii produktu i procesie produkcji. 

- Stal nadal jest źródłem inspiracji dla projektantów, a projekty jak te pokazują, że żaden materiał nie ma takich osiągnięć w dziedzinie innowacji jak stal.

 Pierwszy etap projektu zakłada wybudowanie prototypu mostu do końca 2016 roku w warsztacie firmy MX3D. Po testach i analizach, most zostanie wydrukowany w technologii 3D.

 Nasze centrum badań w Gandrange jest zaangażowane w projekt i będzie pracować nad projektem mostu z punktu widzenia materiału, analizując zachowania strukturalne i właściwości antykorozyjne.

 

Głównym celem firmy jest lepiej zrozumieć wpływ druku 3D na produkty stalowe – np. czy standardowo spawane gatunki stali nadają się do zastosowania w technologii druku 3D lub czy należy opracować nowy gatunek stali.

 16 października odbyło się oficjalne rozpoczęcie projektu , w którym udział wzięła Kajsa Ollongren zastępca burmistrza. Udostępniono również centrum dla zwiedzających, którzy będą zainteresowani śledzeniem postępu prac.  

 

Autor zdjęć: Joris Laarman, firma MX3D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem