Aktualności

Stal ArcelorMittal wykorzystana do renowacji dworca w Gliwicach

22/02/2016

 

ArcelorMittal Europe ma swój wkład w modernizację kolejnego polskiego dworca kolejowego: dostarczył blachę łukową Floline podwójnie malowaną Hairplus®/Hairplus® na renowację stacji w Gliwicach. 

Ważny węzeł komunikacyjny w kolejowym transporcie

Stacja kolejowa w Gliwicach to jedna z najważniejszych stacji w Polsce. Połączona z największymi  miastami w Polsce, stanowi również ważny węzeł komunikacyjny w kolejowym transporcie regionalnym. Z Gliwic można dojechać do głównych europejskich miast: Hamburga, Berlina, Kijowa. Dzięki remontowi, który rozpoczął się w 2015 roku, stacja zostanie dopasowana do współczesnych standardów, zapewniając wygodę podróżującym. Będzie wyposażona w nowoczesne instalacje oraz systemy informacyjne dla pasażerów.

Floline: produkt wysokiej jakości ArcelorMittal Construction Poland

Firma ArcelorMittal Construction Poland dostarczyła blachę trapezową Floline powlekaną dwustronnie Hairplus®  na zadaszenie peronów. Profil jest opracowany przez ArcelorMittal Construction w Polsce, a blacha produkowana w zakładzie w Świętochłowicach.  

Floline jest trapezową blachą łukową o wysokiej jakości, którą oferują tylko niektórzy producenci. Wygląda bardzo estetycznie, a system kołowego wygięcia blach jest idealnym rozwiązaniem, pozwalając na większą rozpiętość dachu niż tradycyjne blachy trapezowe.  Co więcej, jako że nie ma możliwości wykorzystania tradycyjnych blach i wyginania ich na miejscu do takiej formy, produkt jest wstępnie wyginany w zakładzie produkcyjnym przed dostawą. 

Wkład ArcelorMittal Europe

Całość projektu, oszacowanego na 32 miliony euro, obejmuje modernizację dworca kolejowego i związanej z nim infrastruktury (perony, trakcję, zadaszenie, tunele). To świetna okazja do zaprezentowania naszych systemów łukowych. Dzięki unijnemu programowi Infrastruktura i Środowisko, z którego finansowana jest inwestycja, odnowiono już kilka dworców w Polsce, między innymi we Wrocławiu, gdzie wykorzystano blachę Cofraplus®.

Prace na gliwickim dworcu i peronach są już finalizowane. Czwarty peron będzie ukończony w kwietniu 2016 roku. System łukowy Floline został przedstawiony podczas lutowych targów Budma 2016 w Poznaniu.  

 

 

 

 

 

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem