Aktualności

Stal, ludzie, środowisko. ArcelorMittal Poland opublikował Raport Zrównoważonego Rozwoju za rok 2017

07/08/2018

75. Tyle stron liczy najnowszy Raport Zrównoważonego Rozwoju 2017 ArcelorMittal Poland pokazujący działania firmy w pigułce. Na spółce, która jest częścią dużego, światowego koncernu spoczywa wielka odpowiedzialność. Dla ArcelorMittal Poland jest to wyzwanie, któremu stara się sprostać troszcząc się nie tylko o najwyższą jakość produktów wytwarzanych w polskich oddziałach, ale dbając przede wszystkim o ludzi: lokalne społeczności i pracowników. Dużą wagę firma przykłada też do projektów środowiskowych, które pozwalają zmniejszyć oddziaływanie zakładów na najbliższe otoczenie. Właśnie dlatego wyszliśmy naprzeciw naszym sąsiadom i zapytaliśmy ich jakie kwestie najbardziej ich interesują. To one znalazły się

w tegorocznym raporcie.

- Wiemy, jak ważne dla naszych interesariuszy są informacje o naszej działalności z pierwszej ręki. Dlatego podjęliśmy decyzję o wydawaniu lokalnego raportu, który zawiera dane nie tylko o naszej firmie, ale także o tym, jak traktujemy naszą odpowiedzialność względem interesariuszy – podkreśla Sanjay Samaddar, prezes Zarządu ArcelorMittal Poland.

W tym roku firma opublikowała już ósmy Raport Zrównoważonego Rozwoju. Na 75 stronach można znaleźć informacje ważne dla lokalnych społeczności, ale także organizacji pozarządowych, lokalnych urzędników oraz odbiorców produktów i firm, z którymi współpracujemy.

ArcelorMittal Poland otwarcie pokazuje swoje działania, wysiłki modernizacyjne i wsparcie dla mieszkańców miast, w których ma swoje zakłady produkcyjne. To z tego raportu można dowiedzieć się m.in. ile pyłu w ciągu ostatniego roku zatrzymały instalacje odpylające zamontowane w naszych instalacjach, o ile zmniejszyliśmy zużycie wody, energii elektrycznej czy surowców naturalnych czy jaką kwotą wsparliśmy lokalne inicjatywy społeczne.

ArcelorMittal Poland od lat stara się poznać potrzeby lokalnej społeczności i pomagać w ich realizacji. A ten raport pozwala z kolei mieszkańcom poznać firmę, zrozumieć jej wartości i ambicje.

To także doskonałe źródło wiedzy o ArcelorMittal Poland dla przyszłych pracowników. - Zacieśniamy współpracę z lokalnymi szkołami i uczelniami, zwiększamy naszą obecność na targach i częstotliwość spotkań ze studentami i młodzieżą w naszych zakładach. Mamy wiele do zaoferowania osobom, które swoją drogę zawodową chcą związać z hutnictwem, w szczególności w ramach projektów związanych z cyfryzacją, automatyzacją i przemysłem 4.0 – zaznacza Sanjay Samaddar, prezes Zarządu ArcelorMittal Poland.

Od pięciu lat nasz raport zrównoważonego rozwoju opracowujemy w oparciu o międzynarodowe wytyczne raportowania GRI (obowiązujący wzorzec raportowania odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju dla firm).

- W ten sposób wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom społeczności lokalnych żyjących w miejscowościach, w których znajdują się oddziały ArcelorMittal Poland, firm z nami współpracujących, odbiorców wyrobów i kontrahentów. Dzięki takiemu procesowi raportowania mają możliwość czerpania istotnych dla nich informacji bezpośrednio z naszego raportu. Mamy nadzieję, że publikacja – wzorem ubiegłych lat – zainspiruje naszych interesariuszy do tego, by dalej dzielić się z nami opiniami – mówi Karolina Muza-Adamiec, szef Biura Odpowiedzialności Biznesu ArcelorMittal Poland. 

Tutaj można przeczytać cały Raport Zrównoważonego Rozwoju 2017.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem