Aktualności

„STALe przełamując bariery”

03/11/2014

STALe przełamując bariery” to konkurs skierowany do studentów niepełnosprawnych, którzy przełamując wszelkie bariery aktywnie działają nie tylko na uczelni, ale często również poza nią. Projekt realizowaliśmy wspólnie z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie już po raz trzeci, w tym roku zaprosiliśmy do współpracy także Politechnikę Śląską.

By móc ubiegać się o stypendium, studenci mieli za zadanie zaprezentować swoje zaangażowanie w życie uczelni, czyli działalność w stowarzyszeniach, organizacjach studenckich, uczestnictwo w zawodach sportowych czy konkursach międzyuczelnianych. Dodatkowym atutem była aktywność poza uczelnią, na przykład działania na rzecz społeczności lokalnych, organizacji pozarządowych, wolontariat. Studia to doskonały czas na zdobywanie dodatkowych umiejętności i doświadczenia, między innymi poprzez angażowanie się w działalność społeczną. Ci, którzy podjęli to wyzwanie mieli szansę otrzymania rocznego stypendium.

14 października odbyło się spotkanie integracyjne dla studentów AGH oraz innych uczelni. Podczas spotkania Anna Siwik, prorektor ds. studenckich wraz z Jackiem Wolińskim, dyrektorem Biura Energetyki i Ochrony Środowiska, wręczyli dyplomy zwycięzcom konkursu: Klaudii Urbaniec, Iwonie Golbie i Anicie Jarosz, a także gorąco zachęcali innych do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

W ramach konkursu dla studentów Politechniki Śląskiej stypendia otrzymali: Kamil Fedio, Aleksandra Siwczyk oraz Paulina Frysztacka. Dyplomy – stypendia wręczyli zwycięzcom dziekani wydziałów, na których studiują.

My również zachęcamy studentów do przełamywania barier i udziału w kolejnej edycji konkursu.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem