Aktualności

STALe przełamując bariery

25/10/2012

W tym roku wdrożony został nowy wspólny projekt Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie  i ArcelorMittal Poland pod nazwą „STALe przełamując bariery”. Jest to konkurs skierowany do studentów niepełnosprawnych AGH, którzy przełamując wszelkie bariery aktywnie działają nie tylko na uczelni, ale często również poza nią.

Czas studiów to przede wszystkim czas zdobywania i pogłębiania wiedzy, ale również doskonały moment by zdobyć dodatkowe umiejętności i doświadczenie. Ci, którzy wyszli poza grafik ustalonych na uczelni zajęć i po te umiejętności i doświadczenie sięgnęli, działając przy tym na rzecz innych, mieli szansę otrzymania rocznego stypendium. ArcelorMittal Poland ufundowało 2 takie stypendia w wysokości 10 tyś zł.

By móc ubiegać się o stypendium studenci mieli za zadanie zaprezentować swoje zaangażowanie w życie uczelni, czyli na przykład działalność w stowarzyszeniach, organizacjach studenckich, uczestnictwo w zawodach sportowych czy konkursach międzyuczelnianych. Dodatkowym atutem była aktywność również poza uczelnią, np. działania na rzecz społeczności lokalnych, organizacji pozarządowych, wolontariat.

16 października odbyło się spotkanie integracyjne dla studentów AGH oraz innych uczelni. Podczas spotkania Anna Siwik, prorektor ds. studenckich wraz ze Stefanem Dzienniakiem, członkiem Zarządu ArcelorMittal Poland, wręczyli dyplomy zwycięzcom konkursu i gorąco zachęcili innych do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

My również zachęcamy studentów do przełamywania barier, nie tylko tych związanych z niepełnosprawnością, ale również tych, z którymi musi poradzić sobie każdy z nas – zabieganiem, brakiem czasu, chęci czy choćby złą pogodą.

fot. Zbigniew Sulima - Biuletyn AGH

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem