Aktualności

„STALe przełamując bariery”

12/11/2015

Zakończyła się czwarta edycja konkursu „STALe przełamując bariery”, organizowana przez ArcelorMittal Poland wspólnie z  Akademią Górniczo Hutniczą w Krakowie oraz druga edycja - organizowana z Politechniką Śląską.

- Do konkursu co roku zapraszamy studentów  niepełnosprawnych, którzy -  przełamując wszelkie bariery - swój czas poświęcają nie tylko nauce, ale również aktywnie działają na uczelni, a często również poza nią – mówi Karolina Muza, szef biura Odpowiedzialności Biznesu ArcelorMittal Poland. 

 By móc ubiegać się o stypendium, studenci mieli za zadanie zaprezentować swoje zaangażowanie w życie uczelni, czyli na przykład działalność w stowarzyszeniach, organizacjach studenckich, uczestnictwo w zawodach sportowych czy konkursach międzyuczelnianych. Dodatkowym atutem była aktywność również poza uczelnią, np. działania na rzecz społeczności lokalnych, organizacji pozarządowych, wolontariat. Studia to doskonały czas na zdobywanie dodatkowych umiejętności i doświadczenia, między innymi poprzez angażowanie się w działalność społeczną. Ci, którzy podjęli to wyzwanie, mieli szansę otrzymania rocznego stypendium.  

- Jedna z laureatek konkursu, w rozmowie, podczas której dowiedziała się, że to właśnie jej zostało przyznane stypendium, bardzo wzruszona powiedziała, że tak naprawdę nie spodziewała się, ponieważ to, to co robi, to jest normalne i że wszyscy powinni tak działać, a stypendium przeznaczy między innymi na dalsze działania np. pomoc niewidomej dziewczynce z domu dziecka, która nie ma żadnych materiałów edukacyjnych – opowiada Magdalena Kuśmierz z Biura Odpowiedzialności Biznesu ArcelorMittal Poland.

Autor zdjęć:  Zbigniew Sulima – Biuletyn AGH

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem