Aktualności

Stalowe mosty z Politechniką Wrocławską

25/06/2012

Tegoroczny Studencki Konkurs Mostów Stalowych był pierwszą tego typu imprezą  w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Konkurs przygotowała organizacja studencka działająca przy Politechnice Wrocławskiej - „Aktywni Budowniczy”. Wzięło w nim udział 12 uczelni technicznych z całej Polski.

Rywalizacja polegała na zaprojektowaniu jak najlżejszej, ale zarazem najbardziej wytrzymałej konstrukcji stalowej, która w dniu konkursu była badana na maszynie wytrzymałościowej w laboratorium badawczym Instytutu Budownictwa Politechniki Wrocławskiej. Do budowy mostów studenci wykorzystali aż dwie tony stali.

Konkurs wygrała drużyna z Politechniki Śląskiej, przed politechnikami Rzeszowską i Warszawską. Miłym zaskoczeniem dla uczestników były nagrody ufundowane przez ArcelorMittal Commercial Long Poland.

Finałowi konkursu (27 kwietnia) towarzyszyły Akademickie Targi Budowlane, które były okazją do zaprezentowania się firm związanych z branżą budowlaną. Stoisko targowe wystawione wspólnie przez ArcelorMittal Poland oraz ArcelorMittal Commercial Long  Poland cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony studentów, jak i pracowników naukowych. Podczas targów odbył się także konkurs wiedzy o ArcelorMittal.

- Mamy nadzieję, że przyszli młodzi inżynierowie nie zapomną, że konstrukcje można tworzyć właśnie z naszej stali - powiedział Stefan Dzienniak, członek Zarządu ArcelorMIttal Poland.

Przedsięwzięcie udało się dzięki połączeniu wspólnych sił Biura ds. Relacji Zewnętrznych i Projektów Specjalnych,  HR i ArcelorMittal Commerial Long Polska.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem