Aktualności

Stanowisko ArcelorMittal Poland ws. manifestacji związków zawodowych

28/03/2014

Rozmowy ArcelorMittal Poland z przedstawicielami związków zawodowych rozpoczęły się 19 grudnia 2013 roku i nadal trwają. Przed zakończeniem rozmów ArcelorMittal Poland nie będzie komentował ich przebiegu. W latach poprzednich podobne porozumienia były zawierane w okresie od lutego do czerwca.

Mówiąc o wzroście wynagrodzeń, należy pamiętać, że w ciągu ostatnich pięciu lat ArcelorMittal musiał odpowiadać na wyzwania związane z globalnym kryzysem finansowym, a następnie z kryzysem w strefie euro. Obecna sytuacja rynkowa w Europie nadal jest trudna. Popyt na stal oscyluje na poziomie o 25% niższym od wartości sprzed kryzysu, z roku 2007.

Warunki dla naszej działalności w Polsce są jeszcze bardziej wymagające – podczas gdy wykorzystanie zdolności produkcyjnych w Europie wynosi 75%, w Polsce to zaledwie 64%. Dodatkowo zmagamy się z wyjątkowo wysokimi cenami energii elektrycznej – podatek akcyzowy sprawia, że trudno nam konkurować z importem stali z krajów, które nie nakładają na odbiorców energii podobnych opłat. Polska już od kilku lat jest importerem stali netto.

ArcelorMittal Poland apeluje do przedstawicieli związków zawodowych do włączenia się w bieżące dyskusje, których celem jest znalezienie rozwiązania akceptowalnego dla obu stron, oraz o zaprzestanie działań, które wzbudzają niepokój wśród naszych pracowników. ArcelorMittal Poland zapewnia, że dokłada wszelkich starań, aby porozumienie zostało zawarte w jak najszybszym czasie.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem