Aktualności

Strażacy z Januszkowic mają nowy sprzęt dzięki zdzieszowickiej koksowni ArcelorMittal Poland

29/06/2021

Nowoczesna kamera termowizyjna i komplet specjalistycznych ubrań ochronnych pozwoli strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Januszkowicach bezpiecznie prowadzić akcje ratowniczo-gaśnicze. Profesjonalny sprzęt udało im się kupić dzięki wsparciu koksowni ArcelorMittal Poland w Zdzieszowicach.

W OSP w Januszkowicach działa 22 strażaków. Dzielni ochotnicy prowadzą akcje ratownicze na terenie całej Gminy Zdzieszowice, w której mieszka blisko 16 tys. osób. Darowizna od ArcelorMittal Poland została przeznaczona na doposażenie jednostki w specjalistyczny sprzęt ratowniczy, dzięki czemu wzrośnie bezpieczeństwo strażaków biorących udział w akcjach ratowniczych oraz skuteczność niesienia pomocy w sytuacjach zagrożenia.

- Doposażenie jednostek ochrony przeciwpożarowej znacząco wpływa na poprawę bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców naszej gminy. Nowe ubrania ochronne skutecznie chronią strażaków przed szkodliwymi czynnikami, a ponieważ strojów mamy teraz więcej, w akcjach może brać udział więcej ochotników. Natomiast kamera termowizyjna ułatwia lokalizowanie źródła ognia i przyczynia się do sprawniejszego prowadzenia działań gaśniczych – podkreśla Henryk Bielica, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Januszkowicach.

Zdzieszowicka koksownia nie pierwszy raz wspiera mieszkańców Januszkowic – m.in. dzięki minigrantom ArcelorMittal Poland w ciągu ostatnich lat ta miejscowość zyskała siłownię na świeżym powietrzu, a wcześniej również ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą. Firma dofinansowała  także działania na rzecz zwiększenia bioróżnorodności w sołectwie Januszkowice - tworzenie siedlisk dla zanikających gatunków zwierząt. Przy wsparciu ze strony koncernu Szkoła Podstawowa w Januszkowicach przeprowadziła remont pomieszczeń szkolnych i placu zabaw. Ostatnia darowizna to kontynuacja poprzednich inicjatyw wspierających strażaków-ochotników -  w 2016 roku ArcelorMittal Poland przeznaczył fundusze na zakup i montaż nowych bram garażowych do remiz OSP na terenie Gminy Zdzieszowice: w Januszkowicach, ale także w Jasionie, Krępnej, Żyrowej i Rozwadzie.

- Dla naszej firmy bezpieczeństwo było i zawsze będzie priorytetem. Zależy nam na tym, by nasi pracownicy bezpiecznie zaczynali i kończyli pracę, ale chcemy dbać o nich także poza zakładem; dbać o ich rodziny i bliskich. Dlatego wspieramy lokalne społeczności i przeznaczamy fundusze na poprawę ich bezpieczeństwa, a strażacy-ochotnicy to najlepsza inwestycja – mówi Karolina Muza-Adamiec, szefowabiura Odpowiedzialności Biznesu, Różnorodności i Employer Brandingu.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem