Aktualności

Studenci ze Śląska wybrali nas

18/11/2016

ArcelorMittal znalazł się na pierwszym miejscu wśród pracodawców preferowanych przez studentów śląskich uczelni. W badaniu dotyczącym preferencji związanych z przyszłą pracą, przeprowadzonym w sierpniu br. przez pracownię SW Research na zlecenie Jobsquare, wzięło udział 600 studentów. Mieli oni odpowiedzieć na pytanie, jaki pracodawca byłby dla nich najbardziej pożądany i dlaczego.

Jak się okazało, najbardziej cenione przez studentów są korporacje. Jak wynika z badania "Student w pracy 2016", studenci cenią stabilne warunki zatrudnienia i możliwość rozwoju: 75 proc. śląskich studentów  zainteresowanych jest tylko umową o pracę.

Jak wynika z informacji na portalu, wśród najbardziej pożądanych pracodawców znalazły się duże firmy o ugruntowanej pozycji na rynku:

„Studenci ze Śląska, którzy wzięli udział w badaniu najbardziej cenią sobie grupę Arcelor Mittal. Producent stali znalazł się nad podium przed Alior Bank, logistyczną firmą Brokeman i producentem napojów Coca Cola. Praca w międzynarodowym środowisku nie stanowi dla większości badanych problemu. Aż 96 proc. z nich deklaruje znajomość języka angielskiego, a co trzeci języka niemieckiego.”

Okazuje się, że dla studentów liczy się  stabilność i poczucie bezpieczeństwa związane z umową o pracę oraz gwarancja urlopu i zdolność kredytowa.  Równie ważna jest też wysokość zarobków (75 proc. ankietowanych) i możliwość rozwoju (54 proc.). Dla co trzeciego studenta ważnym czynnikiem była atmosfera w pracy.

Żródło:

http://slask.onet.pl/studenci-ze-slaska-chca-pracowac-w-duzych-firmach/sc05fh

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem