Aktualności

Świąteczne eko-kartki w Nowej Hucie z ArcelorMittal Poland

20/03/2018

Seniorzy z nowohuckich centrów aktywności seniorów, z Rady Krakowskich Seniorów oraz z nowohuckich ogródków działkowych pod egidą ArcelorMittal Poland, który zaprosił je na bezpłatne warsztaty tworzenia recyklingowych kartek wielkanocnych, cięły, malowały i wyklejały tasiemki, guziki, koronki, wycinki z kolorowych gazet. Z tych pozornie bezużytecznych, wydawałoby się materiałów, powstały nietypowe, oryginalne kartki wielkanocne.

- Cieszymy się, że mamy okazję współpracować z kolejną grupą mieszkańców, aktywną i nieobojętną na  wszystko, co dzieje się wokół i którym, tak jak nam, bliska jest dzielnica Nowa Huta. Jestem przekonana, że jeszcze nie raz spotkamy się z mieszkańcami Nowej Huty, wspólnie realizując projekty społeczne – mówi Karolina Muza-Adamiec szef Biura Odpowiedzialności Biznesu ArcelorMittal Poland.

Podczas warsztatów „Kartka z odzysku. Od huty dla Huty” oryginalne świąteczne kartki wspólnie z seniorami tworzyła nowohucka aktywistka Małgorzata Szymczyk-Karnasiewicz. Efektem ich wspólnej pracy były naprawdę oryginalne i kolorowe małe dzieła sztuki. Na warsztatach powstało blisko sto różnorodnych, kreatywnych kartek świątecznych, wykonanych z gazet, guzików, kawałków koronek, serwetek, a nawet tapet! Każda inna, każda z wyjątkowym pomysłem. Wszystkie kartki zostały opatrzone życzeniami dla nowohucian oraz świąteczną niespodzianką. 

- Chcieliśmy przed Wielkanocą zaskoczyć mieszkańców Nowej Huty i dlatego z takim pozytywnym przesłaniem od aktywnych seniorów wyszliśmy na aleję Róż i plac Centralny. Rozdawaliśmy im własnoręcznie wykonane kartki, do których dołączyliśmy symbol wiosny i zbliżających się świąt – rzeżuchę – dodaje Marzena Rogozik z Biura Komunikacji i Dialogu Lokalnego ArcelorMittal Poland.

Niezwykłe kartki trafiły do mieszkańców, by sprawić im radość, ale przed wszystkim, by pokazać jak wiele talentów i pomysłów drzemie wśród nowohuckich seniorów. Wystarczy tylko pozwolić mi je odkryć np. na kreatywnych warsztatach.

- W gronie nowohuckich seniorów znajduje się wielu byłych pracowników krakowskiej huty, więc dobrze, że ArcelorMittal Poland dzisiaj także o nich pamięta. Dziś seniorzy chcą być jak najbardziej aktywni i takie warsztaty, jak te dzisiejsze, bardzo temu sprzyjają – podkreśla Wiesława Zboroch, sekretarz Zarządu Rady Krakowskich Seniorów, która razem z innymi przygotowywała kartki podczas warsztatów „Kartka z odzysku. Od huty dla Huty”. 

                             

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem