Aktualności

Szyny z ArcelorMittal Poland dla Gdańska i... Urugwaju

31/07/2020

Mało jest miejsc na świecie, jeśli w ogóle takie są, gdzie nic się już nie buduje, niczego nie remontuje, czy nie ulepsza, gdzie wszystko byłoby funkcjonalne, sprawne, a zarazem cieszyło oko. Można by pokusić się o stwierdzenie, że świat jest cały czas w budowie. Ale to rozwój napędza bądź wymusza właśnie nowe inwestycje. Stal jest materiałem, który jest niezbędny w tym rozwoju, a dzięki swoim właściwościom recyklingowym można go przetwarzać w nieskończoność. Stal z ArcelorMittal Poland obecna jest właśnie w tym rozwoju nie tylko w naszym kraju, ale i za granicą.

Gdańsk

Szyny z ArcelorMittal Poland między innymi nasz flagowy produkt szyna 120-metrowa zostały wykorzystane przy realizacji projektu poprawy infrastruktury kolejowego dostępu do portów w Gdańsku. Realizacja umów została powierzona konsorcjum spółek TORPOL S.A. i PUT Intercor.  Prace, których zakres zakłada przebudowę ponad 70 km torów, 13 przejazdów kolejowo – drogowych i przejść dla pieszych oraz wymianę 221 rozjazdów, rozpoczęły się w 2019 roku.  Efektem prac będzie wzrost potencjału polskich portów - obsługa koleją większej ilości towarów, sprawniejsza odprawia cięższych i dłuższych pociągów.

W sumie na realizację tego projektu ArcelorMittal Poland dostarczył  5898 ton szyn. Szyny pochodziły z produkcji naszego zakładu w Dąbrowie Górniczej, oraz z o zakładu w Gijon (Hiszpania), gdyż na dzień dzisiejszy jest to jedyny zakład ArcelorMittal w Europie produkujący szyny o hartowanej główce.

Montevideo, Urugwaj

Pod koniec lipca do Urugwaju dopłynie trzeci statek z naszymi szynami  (w sumie dostarczyliśmy prawie 38 000 t szyny 54E1 o długości 18 m) na potrzeby realizacji projektu odnowienia oraz wybudowania 273 km odcinka łączącego stolicę Urugwaju Montevideo z miastem Paso del Toros. Ukończenie projektu planowane jest na rok 2022.

Istniejące linie kolejowe zostaną zmodernizowane do wyższych standardów, tak aby pociągi mogły podróżować z maksymalną prędkością 80 km/h. Projekt jest częścią planu rządu urugwajskiego promującego kolej. 

- Bardzo nas cieszy, że jako ArcelorMittal możemy uczestniczyć w tak dużych i prestiżowych projektach infrastrukturalnych. Transport kolejowy to ważny element gałęzi rozwoju społeczeństwa. Tak jak pokazują powyższe przykłady, pomaga usprawnić przepływ towarów, a także łączy regiony. Mamy nadzieję, że będziemy mogli brać udział w kolejnych projektach, w których będą wykorzystane produkowane przez nas szyny - mówi Marek Bednarek, dyrektor sprzedaży szyn i akcesoriów kolejowych.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem