Aktualności

Tablety dla uczniów ze Zdzieszowic

10/02/2023

W styczniu 2023 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Zdzieszowicach odbyło się podsumowanie projektu 'Mamy metody na kody - zastosowanie TIK w procesie edukacyjnym". Nasza firma uczestniczyła w tym projekcie wspierając zakup tabletów.

Projekt zakładał wsparcie technologiczne szkoły w postaci zakupu tabletów Multi-Touch dla kształcenia z zastosowaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych, czyli TIK, dla dzieci klas 1-3, zgodnie z podstawą programową edukacji wczesnoszkolnej - mówi Magdalena Kuśmierz, główny specjalista w zespole Odpowiedzialności Biznesu, Różnorodności i Employer Brandingu. 

Podstawa programowa dla tych klas przewiduje właśnie wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych (aplikacji), które poprzez interaktywność będą rozwijać proces edukacji dzieci. 

Udział w tym projekcie miało Stowarzyszenie Pszczółka Maja w Zdzieszowicach. Dzięki naszemu wsparciu stowarzyszenie zakupiło 12 tabletów, które przekazało szkole, i które będą wykorzystane nie tylko w klasach 1-3, ale i starszych.


Jak zapewniają przedstawiciele zdzieszowickiej szkoły, wykorzystanie tabletów na zajęciach edukacyjnych to ogromny wachlarz narzędzi i możliwości zdobywania wiedzy na wyciągnięcie ręki. Korzystanie z nich podczas lekcji to twórcze i kreatywne urozmaicenie procesu edukacyjnego.

Stowarzyszenie Pszczółka Maja w Zdzieszowicach realizuje zadania statutowe poprzez m.in. inicjowanie różnych form współpracy dzieci z rodzicami, pomocy w nauce oraz w organizacji wolnego czasu, realizacji programów profilaktycznych, pomocy dzieciom niepełnosprawnym, działania na rzecz profilaktyki uzależnień dla dzieci i młodzieży, stwarzanie warunków do rozwoju psychoruchowego dziecka. Organizuje m.in. koncerty, akcje charytatywne na terenie Gminy Zdzieszowice dla dzieci niepełnosprawnych.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem