Aktualności

Techniczne Zakłady Naukowe dzięki wsparciu ArcelorMittal Poland rozwijają bazę pracowni informatycznych

08/01/2018

Dzięki wsparciu ArcelorMittal Poland Techniczne Zakłady Naukowe w Dąbrowie Górniczej mogły doposażyć pracownię komputerową w specjalistyczne urządzenia. Szkoła zakupiła m.in. 3 projektory, 8 routerów, adaptery, okablowanie oraz inne wyposażenie.

 - Największym zainteresowaniem kandydatów do naszej szkoły - z zakresu naszej oferty edukacyjnej - cieszy się zawód technik informatyk – mówi dyrektor szkoły, Robert Karlik. - Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynku edukacyjnego nasza szkoła przygotowała już 10 pracowni komputerowych i cały czas inwestuje w ich rozwój. Jednym z przedmiotów informatycznych realizowanych w dużej liczbie godzin lekcyjnych są sieci komputerowe. Zajęcia z tego przedmiotu cechują się tym, że większość z nich realizowana jest w postaci zajęć praktycznych (łączenie, rozłączanie urządzeń, oprawianie końcówek, testowanie jakości połączeń, itp.). Prowadzenie zajęć łączących teorię z praktyką procentuje dobrymi wynikami podczas zawodowych egzaminów kwalifikacyjnych. 

Zdaniem dyrekcji szkoły, w związku z szybkim postępem techniki w zakresie sieci komputerowych pojawia się konieczność wymiany urządzeń peryferyjnych min. co 2 lata. Częste wykorzystywanie sprzętu powoduje również uszkodzenia, co dyskwalifikuje te urządzenia z dalszego użytkowania. Szkoła zainwestowała w wyposażenie podstawowe pracowni, tj. remont pomieszczenia, zakup mebli i sprzętu komputerowego dla 14 stanowisk roboczych. Pomoc ArcelorMittal Poland sprawiła, że pracownia stała się specjalistyczną w zakresie sieci komputerowych.

Pracownia komputerowa przeznaczona do nauki przedmiotu sieci komputerowe jest wykorzystywana przez uczniów i nauczycieli zgodnie z planem lekcji, tj. ok 6-7 godzin dziennie przez ok 14 uczniów (praca w grupach). To oznacza, że tygodniowo może z niej skorzystać przeszło 400 uczniów, nie licząc zajęć pozalekcyjnych.

Sala komputerowa została oddana do użytku 1 września 2017 roku jako specjalistyczna pracownia w zakresie sieci komputerowych. Z dodatkowym wyposażeniem funkcjonuje od 20 listopada 2017 roku.

- Mamy nadzieję, że pracownia będzie dobrze służyć uczniom - mówi  Karolina Muza-Adamiec, szefowa Biura Odpowiedzialności Biznesu ArcelorMittal Poland. 

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem