Aktualności

To, co piękne wokół nas

25/10/2012

19 października w Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej odbył się wernisaż,  połączony z rozdaniem dyplomów i nagród, XVII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „To, co piękne wokół nas”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk, Śląski Kurator Oświaty Stanisław Faber oraz Prezydent Miasta Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza. Organizatorem był Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej, współorganizatorem PapirusArt, a partnerem ArcelorMittal Poland, którego udział w konkursie jest już tradycją.

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, placówek wychowania pozaszkolnego oraz uczniów Zespołów Szkół Plastycznych - osobna kategoria. Organizatorzy zachęcają jednak do udziału również dzieci w wieku przedszkolnym. Prace można tworzyć w różnych technikach (np. malarstwo, rysunek, techniki mieszane, komputerowe, przestrzenne).

Jury stanęło przed nie lada wyzwaniem, bowiem wpłynęło kilka tysięcy prac z całej Polski i z zagranicy m.in. z: Zambii, Białorusi, Czech, Francji, Rosji, Rumunii, Włoch, Ukrainy, Bułgarii, Turcji, Węgier. Z roku na rok konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Daje wspaniałą okazję nie tylko do zaprezentowania swoich zdolności, ale stanowi też platformę do nawiązywania kontaktów i współpracy pomiędzy placówkami z Polski i z zagranicy, a tym samym stwarza możliwość poznania rożnych zakątków świata, ich mieszkańców, kultur czy wartości.

Jury było pod wrażeniem bardzo wysokiego poziomu artystycznego nadesłanych prac. Zachwyciła ich wrażliwość młodych twórców, ich kreatywność, wyobraźnia i odwaga.

Organizatorzy już teraz gorąco zachęcają dzieci i młodzież do wzięcia udziału w kolejnej - XVIII edycji konkursu.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem