Aktualności

Trwa wymiana konwertora w Dąbrowie Górniczej

24/10/2016

W dąbrowskim oddziale ArcelorMittal Poland trwa wymiana konwertora tlenowego nr 1.

Dotychczas działająca jednostka została już zdemontowana. Trwa scalanie nowego urządzenia. Wartość projektu przekracza 20 mln zł.

Operacja demontażu dotychczasowego, 800-tonowego urządzenia została przeprowadzona przy użyciu dwóch suwnic o udźwigu 500 ton każda. - Dzięki zaangażowaniu załogi stalowni transport przebiegł bardzo sprawnie. Wszystkie procesy były nadzorowane przez służby BHP – mówiTomasz Dziwniel, dyrektor zakładu stalownia. W specjalnie przygotowanym miejscu w hali stalowni stary konwertor zostanie pocięty, a następnie przetopiony.

W podobny sposób będzie transportowana nowa jednostka. Wymiana i modernizacja pochłonie ok. 20 mln zł. Identyczna operacja w ArcelorMittal Poland miała miejsce dwa lata temu, gdy wymieniany był konwertor numer 2. Konwertor tlenowy to jedno z kluczowych urządzeń w procesie produkcji stali. To w nim, w stalowni, ze złomu i surówki żelaza wytopionej w wielkim piecu powstaje stal.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem