Aktualności

Tydzień dla zdrowia w ArcelorMittal Poland

19/10/2017

Warsztaty dotyczące profilaktyki chorób XXI wieku, turniej tenisa ziemnego, konsultacje z lekarzem, dietetykiem i fizjoterapeutą z Centrum Leczenia Otyłości, kursy pierwszej pomocy, szczepienia przeciw grypie, badania diagnostyczne, badania laboratoryjne refundowane przez Hutniczą Fundację Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej w Krakowie oraz Fundację Ochrony Zdrowia w Dąbrowie Górniczej – to tylko niektóre atrakcje z programu tegorocznego Tygodnia Zdrowia w naszej firmie. Tygodnia, który był wyjątkowo intensywny.

Nie słowa, lecz marsz

A zaczęło się od marszobiegu charytatywnego w ostatnich dniach września. W tej imprezie w trzech lokalizacjach: Krakowie, Dąbrowie Górniczej i Zdzieszowicach uczestniczyło 1412 pracowników. Liczba kilometrów pokonanych z myślą o pomocy dla 14 chorych dzieci, a przy okazji „pracujących” też na rzecz własnego zdrowia i kondycji, to blisko 10 tysięcy. Razem pokonaliśmy dystans 9844 kilometrów, co w przeliczeniu na złotówki (za każdy kilometr firma wpłaca 5 zł) dało kwotę 49 220 tys. zł. Średni dystans na 1 uczestnika to prawie 7 km!

Inna impreza związana z Tygodniem Zdrowia, otwarta dla wszystkich chętnych również z lokalnej społeczności, VII Bieg Hutników, zgromadziła blisko 135 biegaczy i 53 chodziarzy. Odbyła się nad Pogorią w Dąbrowie Górniczej. Z kolei w Turnieju Tenisa Ziemnego, stojącym na bardzo wysokim poziomie, udział wzięło 10 zawodników. Kibiców na wszystkich tych imprezach nie brakowało.

Zdrowa dieta

Hutnicy otrzymywali codziennie drogą mailową przepisy na oryginalne, zdrowe potrawy, ale mogli też sami błysnąć kulinarnym talentem, kreatywnością i sportowym zacięciem, biorąc udział w konkursie Stalowe Zdrowie. Wystarczyło nadesłać ilustrowaną zdjęciami pracę o swoich sportowych aktywnościach, polecanym sposobie odżywiania i spędzania wolnego czasu, także z rodziną. Tu brylowali panowie, dla których sport i dobre jedzenie to równoważne pasje. W konkursie – głosami pozostałych pracowników, klikających w wewnętrznej sieci - wygrał pan Rafał, uczestnik spływu dla twardzieli z oddziału w Zdzieszowicach, ale prezentacje pozostałych uczestników też były imponujące.

Sportowa rywalizacja

Od kilku lat w ramach firmowego Tygodnia Zdrowia rywalizują ze sobą piłkarze-amatorzy z walcowni zimnej i walcowni gorącej.4 października na stadionie „Krakusa” w Krakowie odbył się kolejny doroczny mecz. Atmosfera na boisku i wśród kibiców była bardzo gorąca.

Choć „Gorąca” bardzo się starała i była mocniej przez kibiców dopingowana, to jednak „Zimna” dominowała w meczu. Odzwierciedlił to ostateczny wynik piłkarskich zmagań 3:0 dla walcowni zimnej.

Z kolei 7 października na boisku „Orlika” w Chorzowie rozegrano mecz piłkarski pomiędzy kadrą kierowniczą a pracownikami fizycznymi Huty Królewskiej. Mecz zakończył się zwycięstwem pracowników fizycznych 8:6, a w rzutach karnych 4:2 wygrała kadra kierownicza.

Pracownicy wzięli także udział w wielu sportowych akcjach i konkursach promujących aktywny tryb życia.

Tu decydują minuty

Co roku podczas Tygodnia Zdrowia odbywają się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Wielu pracowników uczestniczy w nich już po raz kolejny, by utrwalić sobie zdobyte wiadomości i zachowania, co pozwoli mieć większą pewność w przypadku potrzeby udzielenia takiej pomocy w życiu. W trakcie tegorocznego Tygodnia Zdrowia na szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy we wszystkich oddziałach łącznie zapisało się aż 517 osób.

Dar życia

W Krakowie hutnicy dzielili się też z innymi najcenniejszym lekiem. W akcji zorganizowanej przez Hutniczy Klub Honorowych Dawców Krwi we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie przed bramą główną huty wzięło udział 14 osób (chętnych było więcej, decydował lekarz), Zebrano ponad 6 litrów krwi.

Szlachetne zdrowie

Na konsultacje ze specjalistami z Centrum Leczenia Otyłości, które odbywały się w kilku lokalizacjach, zapisały się 62 osoby. Liczna grupa pracowników wzięła też udział w warsztatach z dietetykiem, które odbywały się w zakładach. Natomiast na trwające do 29 października badania diagnostyczne (pakiet dojrzały mężczyzna/kobieta, pakiet tarczycowy, markery nowotworowe układu pokarmowego) – zgłosiło aż 1000 osób. W trakcie Tygodnia Zdrowia Fundacja DROGA, zorganizowała wykład o uzależnieniach, którego wysłuchało 37 osób, przedstawiciele PZU udzielali informacji na temat możliwości skorzystania z zabiegów, badań i konsultacji ze specjalistami w ramach danego pakietu ubezpieczenia.

Warto dodać, że z refundowanych przez pracodawcę szczepień przeciw grypie już we wrześniu skorzystało136 osób. Szczepienia mają trwać do końca listopada.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem