Aktualności

Tydzień Zdrowia 2019

09/10/2019

Marszobieg Charytatywny w Krakowie, Dąbrowie Górniczej, Zdzieszowicach, połączony z konkurencjami sportowymi, takimi jak pchnięcie kulą i rzut lotką, a do tego VII turniej tenisa ziemnego, IX Bieg Hutnika, konkurs dla biegaczy, chodziarzy i rowerzystów z wykorzystaniem aplikacji Endomondo, szczepienia przeciw grypie dla pracowników i ich rodzin oraz badania laboratoryjne refundowane przez Hutniczą Fundację Ochrony Zdrowia w Krakowie oraz Fundację Ochrony Zdrowia w Dąbrowie Górniczej – to atrakcje tegorocznego Tygodnia Zdrowia.

Tydzień Zdrowia to jedynie okazja do przypomnienia, jak ważne jest nasze samopoczucie i ogólny stan zdrowia oraz swego rodzaju ukoronowanie naszego całorocznego wysiłku w trosce o dobrostan nasz i naszych najbliższych. Zdrowie nie jest aplikacją w telefonie, którą włączymy wchodząc na teren zakładu, gdzie pracodawca odpowiada za zapewnienie higienicznych warunków pracy. Zdrowie to efekt tego, co jemy, jak spędzamy czas po pracy, jak radzimy sobie z problemami i jak sami dbamy o własną higienę psychiczną i fizyczną. Tydzień nie wystarczy, by podnieść naszą świadomość, wiedzę czy nagle uzdrowić organizm, ale czas ten wystarczy, by dać pewną wskazówkę do dalszego rozwoju oraz impuls do zmiany i działania. To było głównym celem tegorocznych atrakcji, zwłaszcza takich nowości, jak konkurs z Endomondo – podkreśla Beata Łęgowiak-Szota, kierownik wsparcia ds. zdrowia i medycyny pracy.

Z rakietą po zdrowie
Najwcześniej, bo już 21 września, do boju stanęli tenisiści. Zawodnicy rywalizowali między sobą w grupach, co pozwoliło każdemu z uczestników na rozegranie czterech meczy. Potem czterech najwyżej sklasyfikowanych zawodników przystąpiło do rozegrania meczy finałowych.

Maszerowali dla dzieci
W naszym ostatnim marszobiegu, w trzech lokalizacjach, wystartowało 1176 uczestników. Pokonali w sumie dystans 6904 kilometrów. Dali z siebie wszystko -  w tegorocznym marszobiegu pobiegli dla Amelki, Damiana, Emilii, Franka, Kuby, Julii, Kacpra, Krzysia, Łukasza, Poli, Sabiny, Sandry i Wojtusia. W Dąbrowie Górniczej biegło i maszerowało najwięcej pracowników – aż 583.  W Zdzieszowicach zaś chodzili i biegali najwytrwalej – jedna osoba średnio pokonała 8,4 kilometra.
W Krakowie w marszobiegu wzięło udział 302 pracowników, w Zdzieszowicach – 291.
Najdłuższy dystans liczony łącznie został pokonany w Dąbrowie Górniczej – było to 2890 kilometrów. W Zdzieszowicach – 2442, a w Krakowie – 1572 kilometry.

Do rywalizacji w pchnięciu kulą i rzutach lotką stanęło łącznie 470 osób. W konkursie „Rusz się po zdrowie z Endomondo" udział wzięło 75 osób, którym udało się pokonać łączny dystans 15 837 km i spalić aż 650 771 kalorii! Najlepszy indywidualny wynik w kategorii rower to 1821,64 km; w kategorii bieganie - 195,03 km, a w kategorii nordic walking - 205,95 km.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem