Aktualności

Tydzień Zdrowia w ArcelorMittal Poland

10/10/2011

Spirometria, Doppler, USG, EKG to tylko niektóre z badań, jakie  pracownicy ArcelorMittal Poland mogli zrobić w ramach trwającego od  3 do 7 października Tygodnia Zdrowia. Chętni mogli także skorzystać z konsultacji u lekarza rehabilitanta i dietetyka. To właśnie wizyty u specjalistów cieszyły się największym zainteresowaniem, choć bez kolejki można było wykonać również badanie zawartości cukru we krwi, ciśnienia i badanie videodermatoskopem.
Zadbaliśmy także o aktywność fizyczną pracowników, umożliwiając im spróbowanie swoich sił na ściance wspinaczkowej.
Walczyliśmy ze stresem przy pomocy treningu relaksacyjnego. Pomagała nam również Fundacja DROGA, której pracownicy opowiadali o stresie i uzależnieniach.
W zorganizowanym w Dąbrowie Górniczej Biegu Hutnika na dystansie 6.4 km (dookoła Pogorii III)  ścigało się ponad 150 osób. W klasyfikacji generalnej zwyciężył Roman Czaja z Oświęcimia i Dalja Dylewska z Dąbrowy Górniczej. Osobną klasyfikację hutników wygrał Mariusz Burczyński z Międzygórza przed Sławomirem Papierzem z Krakowa i Tomasem  Dziwnielem również z Krakowa.
W Nordic Walking wystartowało 26 hutników na czele z dyrektorem Stefanem Dzienniakiem, który zajął  drugie miejsce.  
W nauce pływania wzięło udział 27 osób. Pod fachowym okiem instruktorów  pływały całe rodziny – rodzice wraz z dziećmi powyżej 7. roku życia. Oprócz zajęć typowo pływackich pokazano jak należy zachować się w przypadku zagrożenia w wodzie (skurcze, wysoka  fala, zimna woda itp.).
Dla 200 pracowników, którzy chcieli rozstać się z nałogiem zorganizowaliśmy terapię antynikotynową.
Tydzień Zdrowia zamknęła Olimpiada Pierwszej Pomocy, w której brały udział 3-osobowe drużyny wystawione przez zakłady. Zwyciężył zespół z dąbrowskiej walcowni dużej w składzie: Michał Sawczuk, Tomasz Lech, Andrzej Kamiński.  Tegoroczny Tydzień Zdrowia był obowiązkowy dla wszystkich zakładów w Grupie. W Polsce był zorganizowany po raz drugi.


Autor: Ewa Oczkowicz

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem