Aktualności

Tysiąc wrzosów za makulaturę

31/07/2017

Okazuje się, że wielu pracowników krakowskiej huty to zapaleni ogrodnicy, dbający o zieleń na własnym balkonie, ale i we własnym ogródku. Już przed rozpoczęciem akcji  „Roślina za makulaturę”, przed bramą główną krakowskiego oddziału ArcelorMittal Poland  huty ustawiła się kolejka oczekujących. Także wielu mieszkańców Nowej Huty przyniosło ze sobą papierowe odpady, by wymienić ja na sadzonki wrzosów. 
Za każde 2,5 kilograma makulatury można było otrzymać jeden wrzos.

- Nasza firma od lat wspiera ekologiczne rozwiązania. Akcja „Roślina za makulaturę” miała zwrócić uwagę na potrzebę segregacji odpadów i konieczność ich przetwarzania. To nie była pierwsza tego typu inicjatywa. Kilka lat temu sadzonki można było otrzymać za zużyte baterie i elektrośmieci - niesprawny sprzęt elektroniczny i  te akcje zawsze spotykały się z żywym odzewem mieszkańców Nowej Huty - podkreśla Anna Bochenek z Biura Komunikacji i Dialogu Lokalnego.

Przez cztery godziny akcji „Roślina za makulaturę” udało się zebrać kontener makulatury i rozdać  ponad tysiąc sadzonek wrzosów.

Według statystyk  każdy z nas produkuje rocznie 300 kilogramów śmieci. Z tego, tylko niewielka część zostaje powtórnie przetworzona. Od 1 lipca zaczęły obowiązywać nowe przepisy dotyczące sposobu segregacji odpadów - tzw. Wspólny System Segregacji Odpadów (WSSO).
Teraz wszelkie odpady dzieli się na cztery główne kategorie. Takie  rozwiązanie jest dostosowaniem się do wymogów Unii Europejskiej. Według zaleceń Komisji Europejskiej do 2020 roku powinniśmy osiągnąć poziom 50 proc. odzysku i ponownego zużycia papieru, tworzyw sztucznych, metali i szkła.  Dziś ten poziom wynosi około 25 proc.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem