Aktualności

Tytuł Elastycznego Pracodawcy

20/11/2013

W zakończonym właśnie ogólnopolskim projekcie „Bogactwo rozwiązań - kapitałem firmy", realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, ArcelorMittal Poland został uznany za jedną z tych firm, które łącząc elementy elastycznego rynku pracy i bezpieczeństwa socjalnego wspierają pracowników w godzeniu obowiązków zawodowych z rodzinnymi.

Aż 24 proc. pracodawców i ponad połowa przebadanych pracowników nie jest w stanie wymienić żadnego rozwiązania uelastyczniającego sposób pracy. Wynika z tego, że wiedza na temat elastycznych form zatrudnienia jest powierzchowna. Zarówno pracodawcy, jak i pracownicy nie są świadomi obustronnych korzyści płynących z zastosowania różnorodnych rozwiązań. Dlatego przykład ArcelorMittal jest tak wyjątkowy na naszym rynku pracy.

Doceniono m.in. fakt, że firma umożliwia pracownikom nieprodukcyjnym elastyczny czas pracy: rozpoczynanie jej pomiędzy godziną 7.00 a 11.00 i odpowiednio - kończenie pomiędzy 15.00 a 19.00. W uzasadnionych sytuacjach bezpośredni przełożony może zgodzić się na pracę pracownika z domu.

Firma wyposaża pracowników w narzędzia umożliwiające pracę nie tylko w biurze, ale także na przykład w podróży. Osobom z okresowymi problemami zdrowotnymi oferowane są inne stanowiska, z innym zakresem obowiązków.

Pracownikom uzupełniającym swoje wykształcenie przysługują dodatkowe urlopy szkolne. Pracownicy mają możliwość uczestniczenia w szkoleniach online, co gwarantuje im dostęp do nich w dogodnym czasie i miejscu. W ramach doskonalenia znajomości języka angielskiego pracownicy korzystają z bezpłatnego kursu językowego, a zajęcia odbywają się w godzinach pracy.


Najbardziej przemawiającym do wyobraźni udogodnieniem dla młodych, pracujących rodziców jest otwarcie zakładowych przedszkoli. Firma wybudowała i finansuje dwa przyzakładowe przedszkola dla dzieci pracowników - w Krakowie i Dąbrowie Górniczej. Placówki przyjmują dzieci w dogodnej dla pracujących rodziców porze: od 5.30 do 18.00, również w weekendy i wakacje.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem