Aktualności

W gronie Filantropów Krakowa i sponsorów krakowskiej Filharmonii

20/06/2018

Laureaci tytułu Filantrop Krakowa odebrali w magistracie nagrody w postaci symbolicznego berła św. królowej Jadwigi, akty nadania oraz znaczki „Filantrop Krakowa”.

To już 18. edycja konkursu, w którym nagradzane są osoby i instytucje zaangażowane w działalność dobroczynną na rzecz potrzebujących mieszkańców Krakowa.

Od 2000 r. staramy się wydobywać z cienia te instytucje i tych ludzi, którzy bezinteresownie pomagają potrzebującym, nie szczędząc sił, środków ani czasu – powiedział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. – Wsparcie, którego udzielają, to wielkie zadanie, bardzo szlachetne i delikatne, ponieważ pomagają osobom konkretnym: dzieciom, starszym, niepełnosprawnym, pokrzywdzonym przez los – zaznaczył prezydent Jacek Majchrowski.

Ze względu na duże zainteresowanie w tym roku zwiększono liczbę przyznanych tytułów z trzech do pięciu. Bractwo Filantropii, spośród 17 zgłoszonych kandydatur, nominowało do tytułu Filantrop Krakowa A.D. 2017 najlepszych. Wszyscy zostali wyróżnieni dyplomem za prowadzoną działalność charytatywną.

Stalowa firma - ArcelorMittal Poland - znalazła się w zacnym gronie kandydatów zgłoszonych do tytułu.

- Wyróżnienie „Filantrop Krakowa A.D. 2017” jest dla nas bardzo cenne, ponieważ zostało nam przyznane przez społeczność lokalną. Jest dowodem na to, że słuchamy naszych interesariuszy, rozmawiamy z nimi i robimy wszystko co w naszej mocy, aby odpowiedzieć na ich potrzeby. Każdy zrealizowany projekt społeczny jest poprzedzony dyskusją, jak w najbardziej efektywny sposób możemy wesprzeć naszych sąsiadów. Gratulujemy pozostałym stowarzyszeniom, fundacjom , firmom nagrodzonym tym tytułem – to znak, że jest coraz więcej ludzi, którzy chcą pomagać i co najważniejsze, robią to na co dzień – podkreśla Karolina Muza-Adamiec, szefowa Odpowiedzialności Biznesu ArcelorMittal Poland, która odebrała dyplom w imieniu  firmy.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody w postaci symbolicznego berła św. królowej Jadwigi, aktu nadania oraz znaczka „Filantrop Krakowa”. Dodatkowo mogą być uhonorowani wymienianiem ich jako Filantropów Krakowa w wydawnictwach miasta Kraków, dotyczących działalności filantropijnej. Laureaci mają prawo używania znaku graficznego tytułu przez 5 lat.

Łącznie w latach 1999–2017 tytułem Filantropa Krakowa uhonorowanych zostało 57 podmiotów, a były wśród nich instytucje, firmy, organizacje i osoby fizyczne.

Wspieramy koncertowo

ArcelorMittal Poland otrzymał również statuetkę sponsora Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie w podziękowaniu za wsparcie instytucji w sezonie artystycznym 2017/2018. Uhonorowanie sponsorów, wśród których znalazł się ArcelorMittal Poland, odbyło się tuż przed niezwykłym koncertem z okazji zakończenia sezonu.

Jesteśmy dumni, że możemy wspierać Filharmonię i obserwować jak niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się jej koncerty. ArcelorMittal Poland wspiera krakowską muzyczną instytucję już pnie pierwszy raz. 

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem