Aktualności

W gronie najlepszych pracodawców

30/11/2011

ArcelorMittal Poland uplasował się na 35. pozycji w kategorii „Inżynieria” w rankingu Universum Idealny Pracodawca 2011. Tym samym znalazł się w zaszczytnym gronie TOP 50 – pięćdziesięciu najlepszych pracodawców w Polsce.

W tegorocznej edycji badania Universum Student Survey wzięło udział ponad 15 300 studentów ze stu polskich uczelni wyższych. Respondentów pytano o ich oczekiwania związane z pracą zawodową oraz o to, jak postrzegają organizacje działające na polskim rynku pracy. W oparciu o zgromadzone wyniki powstał ranking Idealny Pracodawca 2011, który wyłonił najlepszych polskich pracodawców w siedmiu kategoriach: biznes, inżynieria, IT, prawo, nauki ścisłe, nauki humanistyczne oraz medycyna i farmacja.

Ranking TOP 100 Universum powstał w oparciu o opinie jednej z bardziej wymagających grup pracowniczych. Młodzi ludzie wkraczający dopiero na rynek pracy są świadomi swej wartości i nie boją się deklarować swoich oczekiwań w stosunku do przyszłych pracodawców. Za główne wartości cenione u pracodawcy studenci uznają nie tylko dobrą kondycję finansową i rynkowy sukces firmy, ale także możliwość rozwoju w jej strukturach i stabilność zatrudnienia. Za ważny uważają  również szacunek pracodawcy dla ich czasu wolnego, a zatem możliwość zachowania równowagi pomiędzy życiem osobistym a pracą.

Na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie ArcelorMittal Poland uplasował się na pozycji piątej, na Politechnice Śląskiej w Gliwicach – na trzeciej. Na obu tych uczelniach firma prowadzi od 2008 roku działania edukacyjne i promocyjne.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem