Aktualności

W jeden dzień dookoła świata z ArcelorMittal

08/06/2012

Dni Dąbrowy Górniczej, które w tym roku zorganizowano w ostatni weekend maja, jak zwykle przyciągnęły do parku Hallera tysiące dąbrowian. Tegoroczna impreza była jednak wyjątkowa dla naszej firmy, która postanowiła włączyć się w jej organizację. W efekcie, niedziela 27 maja, odbywała się pod znakiem ArcelorMittal Poland.

Na jakie atrakcje mogli liczyć tego dnia mieszkańcy Dąbrowy? W ramach trwających od kwietnia obchodów 40-lecia rozpoczęcia budowy Huty Katowice, w parku zainstalowano plenerową wystawę prezentującą historię huty aż po czasy współczesne. Plansze zawierające unikatowe zdjęcia z placu budowy i ciekawostki związane z Kombinatem cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Świeżo nabytą wiedzę można było sprawdzić w konkursie wiedzy o hucie i ArcelorMittal Poland – na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody

Jednak największą atrakcją było, położone niedaleko sceny głównej, miasteczko ArcelorMittal, w którym dzieci i ich rodzice mogli w jeden dzień odbyć podróż dookoła świata. O dobrą zabawę przez cały dzień dbał konferansjer w stroju podróżnika, a pociąg podróżujący przez wszystkie lądy zabrał dzieci m.in. na african party, gdzie poznały kulturę czarnego lądu i tajniki gry na bębenkach, do wioski indiańskiej, gdzie mogły zobaczyć, a nawet same zbudować tipi i na Dziki Zachód, gdzie wzięły udział w rodeo. W przerwie pomiędzy kolejnymi podróżami, animatorki malowały dzieciom buzie specjalnymi farbkami; w duchu piłkarskiego szaleństwa najbardziej popularne wśród chłopców były malunki w barwach ulubionych klubów. Lubiący dreszczyk rywalizacji mogli wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami, z których największym powodzeniem cieszyły się wyścigi bizonów, a na wielbicieli słodkości czekała wata cukrowa. W świecie zabaw można było malować, skakać na trampolinie i zjeżdżać na dmuchanej zjeżdżalni. Dzieci chętnie korzystały także z okazji zrobienia sobie zdjęcia w ministroju wielkopiecownika.

Kulminacją wieczoru był koncert „Czerwonych Gitar” supportowanych przez zwycięzcę II edycji programu X-Factor, Dawida Podsiadło z zespołem Curry Heads.

Przypominamy, że wystawę z okazji 40-lecia budowy huty można do końca czerwca obejrzeć w Muzeum Miejskim „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej.

Zapraszamy do obejrzenia foto galerii

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem