Aktualności

W sobotę 11 lutego w krakowskiej hucie doszło do emisji niezorganizowanej znad hali stalowni.

13/02/2017

Spaliny powstające w procesie produkcji stali odprowadzane są bezpośrednio znad konwertora (urządzenie do produkcji stali) i trafiają do mokrej oczyszczalni. W sobotę niskie temperatury spowodowały zamarznięcie rury odpływowej stanowiącej część tej instalacji. To z kolei przełożyło się na zmniejszenie wydajności odpylania. Większość pyłów została skierowana do oczyszczalni, ale niestety część z nich trafiła do atmosfery - doszło do emisji niezorganizowanej znad hali stalowni. Nasi pracownicy niezwłocznie zatrzymali urządzenie.

O zdarzeniu poinformowaliśmy Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska i – zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców - Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Krakowa. Jeszcze w sobotę w hucie pojawili się inspektorzy WIOŚ. Zapowiedzieli się również na dziś.

Jeszcze w sobotę usterka została usunięta, a konwertor uruchomiony ponownie; instalacja pracuje normalnie. 

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem