Aktualności

Wicepremier Janusz Piechociński oficjalnie otworzył instalację do produkcji długiej szyny w hucie ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej

24/02/2014

Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński, dokonał dziś oficjalnego otwarcia instalacji do produkcji długiej szyny w hucie ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej.

Do tej pory dąbrowska walcownia duża produkowała szyny o długości 30 metrów. Teraz rozpoczyna produkcję 120-metrowych szyn. Ten strategiczny dla koncernu projekt, którego wartość przekracza 140 mln złotych, przyczyni się do modernizacji polskiej infrastruktury kolejowej, a także zwiększy bezpieczeństwo w transporcie kolejowym, bo dłuższa szyna oznacza mniej łączeń.

- Produkcja długiej szyny jest dla nas projektem o dużym znaczeniu strategicznym, szczególnie  w kontekście planów związanych z inwestycjami kolejowymi w wielu państwach, w tym w Polsce. Cieszymy się, że otwarcie instalacji ma miejsce na kilka dni przed 5 marca, kiedy to obchodzić będziemy 10. rocznicę naszej obecności w Polsce. W ciągu tej dekady zainwestowaliśmy ponad 5 mld złotych w modernizację naszych polskich zakładów – powiedział Manfred Van Vlierberghe, dyrektor generalny ArcelorMittal Poland. – Projekty inwestycyjne kontynuowaliśmy pomimo trudnych warunków rynkowych. Tylko w ubiegłym roku, oprócz sfinansowania instalacji do produkcji długiej szyny, w dąbrowskiej hucie wyremontowaliśmy obydwa wielkie piece i wybudowaliśmy centrum serwisowe grodzic. W krakowskiej koksowni zakończyliśmy budowę biologicznej oczyszczalni ścieków, a w koksowni w Zdzieszowicach rozpoczęliśmy modernizację wydziału węglopochodnych – dodał.

- Cieszę się, że w czasach, w których tak wiele uwagi na szczeblu europejskim poświęca się idei reindustrializacji przemysłu, otwieramy  inwestycję, która ma szansę umocnić polski przemysł w Europie – podkreślił wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński, - ArcelorMittal Poland to odważna firma, która nie boi się podejmować kolejnych działań. Mam nadzieję, że nowy projekt będzie wsparciem dla  rozwoju infrastruktury w naszym kraju - dodał.

Zobacz film z otwarcia inwestycji

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem