Aktualności

Wizyta premier Ewy Kopacz w krakowskim oddziale

18/08/2015

Krakowski oddział ArcelorMittal Poland - na wniosek Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – 17 sierpnia gościł premier Ewę Kopacz.

- Dla mojego rządu priorytetem jest wspieranie przemysłu ciężkiego. Ogłaszając plan Śląsk 2.0, mówiłam, że zrobię wszystko, by nasze firmy stały się bardziej konkurencyjne, rentowne i - co dla mnie najważniejsze - nie musiały zwalniać pracowników. Cieszę, że dzięki obniżce akcyzy na prąd ArcelorMittal Poland nie będzie musiał zwalniać hutników – powiedziała na spotkaniu z mediami Ewa Kopacz. Informując, że ArcelorMittal Poland zwiększy produkcję stali, pani premier zapowiedziała: „Będziemy też zmniejszać import stali do Polski, a zwiększać eksport”.

Premier Kopacz odwiedziła walcownię gorącą która jest najnowocześniejszą instalacją tego typu w Europie. Obecnie w ramach programu inwestycyjnego w części przetwórczej zdolności produkcyjne walcowni są zwiększane. Koszt inwestycji planowanych w części przetwórczej krakowskiego oddziału przekracza 300 milionów złotych. Na spotkaniu z Zarządem przedstawiono pani premier szczegóły całego pakietu inwestycyjnego dla krakowskiej huty, który pochłonie 500 milionów złotych.

Kierownictwo ArcelorMittal Poland skorzystało z możliwości rozmowy z panią premier Ewą Kopacz, aby podnieść kwestię nowych propozycji Komisji Europejskiej w zakresie ETS po 2020 roku oraz - związanego z tymi propozycjami - wysokiego ryzyka utraty przez przemysł stalowy konkurencyjności.

Wpisując się do Księgi Gości, premier Ewa Kopacz życzyła pracownikom krakowskiego oddziału bezpiecznej pracy i powodzenia w nowych inwestycjach.

Wcześniej, w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego, odbyło się spotkanie przedstawicieli Zarządu ArcelorMittal Poland z wicepremierem, ministrem gospodarki Januszem Piechocińskim.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem