Aktualności

Wolontariat 2012

17/12/2012

W ArcelorMittal Poland już po raz kolejny zorganizowany został Dzień Wolontariatu.
W listopadzie i grudniu wolontariusze są szczególnie aktywni. W tym roku włączyli się do ponad 20 akcji. I co cenne – pracownicy naszej firmy i spółek sami zgłaszali propozycje działań. Były one naprawdę różnorodne. Pomoc była skierowana zarówno do dorosłych, jak i do dzieci. Obejmowała prace remontowe, czy pomoc schronisku dla zwierząt w postaci zbierania karmy dla psów.
Za sprawą hutników wolontariuszy z krakowskiego oddziału ArcelorMittal Poland dzieci z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy TPD spędziły niedzielę (17 listopada) z gołębiami pocztowymi.
Hodowcy zaprezentowali swoje  najpiękniejsze ptaki  w osiedlowym klubie Karino w Chałupkach, podmiejskim osiedlu Krakowa. Podczas Dnia Hodowcy Gołębi, i dorośli, i dzieci, i pełnosprawni i niepełnosprawni z podziwem oglądali gołębie różnorodnych ras, po czym wybierali najładniejszego - w ich ocenie - gołębia. Tu liczyły się nie tyle osiągnięcia skrzydlatych sportowców, ile zdecydowały indywidualne gusty. Z kolei hodowcy gołębi i zebrani w klubie goście oceniali prace  o  „ptasiej” tematyce, wykonane z pietyzmem i artyzmem przez uczestników warsztatów: rysunki, wyklejanki, a także ciekawe tkaniny.  
Inicjatorzy tej akcji, Jerzy Nalepka  i Sławomir Nowak, na co dzień pracownicy walcowni gorącej ArcelorMittal Poland w Krakowie, a po pracy  - hodowcy gołębi pocztowych,  wsparci zostali przez 19 członków Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych - Oddział Nowa Huta.
W ramach Dnia Wolontariatu pracownicy oddali honorowo krew, spędzili dzień z podopiecznymi w schroniskach dla kobiet, domach pomocy społecznej, w świetlicach środowiskowych, pomogli w remontach, a nawet … odrabianiu lekcji.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem