Aktualności

Wolontariat w ArcelorMittal Poland

16/12/2015

Gdy większość z nas w grudniu zaczyna myśleć o nadchodzących świętach, wolontariusze ArcelorMittal myślą o innych. W tym roku już 175 wolontariuszy naszej firmy i spółek zależnych poświęciło ponad 1400 godzin pracy na rzecz blisko 4,5 tysiąca beneficjantów, a niektóre projekty są w trakcie realizacji.

Oto tylko kilka przykładów, co można robić jako wolontariusz.

W Szkole Podstawowej nr 1 w Zdzieszowicach grupa wolontariuszy wyremontowała klasę dla najmłodszych dzieci i skręcała meble. Poprzez akcję „Podziel się zabawką” pracownicy koksowni wsparli podopiecznych Domów Dziecka, a w Osiedlu Starym rozegrali turniej piłki siatkowej.

W Centrum Kultury Śląskiej i Szkole Podstawowej nr 1 w Świętochłowicach wolontariusze pomagali w pracach elektrycznych i oświetleniowych. Budynek Fundacji Rodzin Polskich został docieplony, a ogrodzenie i zamki w szafkach w Przedszkolu nr 12 naprawione. Dzieci z ochronki parafii Św. Piotra i Pawła dostały mikołajkowe paczki.  

Wolontariusze zebrali zabawki, ubrania i słodycze dla kobiet z dziećmi w Ośrodku interwencji kryzysowej w Dąbrowie oraz pomalowali dwa pokoje.

Dla dzieci z trzech świetlic środowiskowych Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Nowej Huty wolontariusze zebrali z zabawki do paczek oraz pomogli w dekoracji sali i organizacji imprezy mikołajkowej.

Rzeczami zebranymi w ramach zbiórki dla bezdomnych zwierząt wsparliśmy już trzy schroniska.

5 grudnia jest Międzynarodowym Dniem Wolontariusza oraz Dniem Wolontariatu Pracowniczego w całej grupie ArcelorMittal. Życzymy naszym wolontariuszom nowych pomysłów i aby swoją pozytywna energią zarażali innych do działania.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem