Aktualności

Wspieramy społeczności lokalne

28/01/2022

Pandemiczna rzeczywistość wszystkim z nas pokrzyżowała plany, musieliśmy zrezygnować z wielu projektów, niektórzy z marzeń.

- COVID-19 spowodował spowolnienie wielu projektów zainicjowanych przez naszych interesariuszy. Ale mimo to udało nam się wesprzeć wiele inicjatyw na rzecz społeczności lokalnych. Jesteśmy globalnym producentem stali, ale nie możemy zapominać o mieszkańcach i społecznościach w otoczeniu naszych zakładów, a także partnerach, z którymi współpracujemy dążąc do zrównoważonej przyszłości. Kierując się strategią odpowiedzialnego biznesu, jeśli jest tylko taka możliwość, z chęcią uczestniczymy w tych projektach – zapewnia Sanjay Samaddar, prezes Zarządu ArcelorMittal Poland.

- W drugiej połowie 2021 roku, w przerwach pomiędzy kolejnymi falami koronawirusa, udało nam się zrealizować szereg projektów wspólnie z lokalnymi instytucjami i stowarzyszeniami, w obszarach, które firma wspiera od lat, i które zyskują coraz większą wagę wśród społeczności lokalnych, a chodzi o obszar ekologii, zdrowia, bezpieczeństwa, edukacji czy wsparcie osób z niepełnosprawnościami – mówi Sylwia Winiarek-Erdoğan, dyrektor Biura Komunikacji i dialogu lokalnego.
Chcemy być firmą przyjazną dla otoczenia. Wprowadzamy nowoczesne technologie, inwestujemy w urządzenia ograniczające nasz wpływ na środowisko, dbamy o naszych pracowników, ale także wspieramy instytucje i stowarzyszenia działające na rzecz mieszkańców. Nasze działania w obszarze projektów społecznych są odpowiedzią na potrzeby mieszkańców – podkreśla Karolina Muza-Adamiec szefowa Kampusu, Odpowiedzialności Biznesu, Różnorodności i Employer Brandingu w ArcelorMittal Poland.

Śląskie - flagowe projekty
Tradycyjnie już firma ArcelorMittal Poland zaangażowała się w działania, które są flagowymi projektami w Dąbrowie Górniczej, takie jak Półmaraton Dąbrowski, którego była głównym partnerem, czy w wydarzenie promujące ideę zero waste - Bazar Fabryczny, włącz się w obieg. Firmy nie mogło zabraknąć przy organizacji takich projektów, jak Zielony Dzień Strzemieszyc, czy zbiórka kasztanów i żołędzi – działań popularyzujących postawy proekologiczne wśród mieszkańców i dzieci ze szkół podstawowych. Firma wraz ze stowarzyszeniami przeprowadziła również nasadzenia drzew na terenie Gołonoga i Strzemieszyc Wielkich.
ArcelorMittal Poland stara się pomagać tym osobom, które na co dzień borykają się z trudnościami, czy to wynikającymi z sytuacji życiowej, czy z niepełnosprawności, dlatego firma dofinansowała zakup sprzętu i materiałów do nauki dla dzieci z niepełnosprawnościami, doposażyła także świetlice środowiskowe.


Opolskie – wspieramy naszych sąsiadów
W ubiegłym roku dzięki wsparciu ArcelorMittal Poland, Ludowy Klub Uczniowski „Rospondek”, czy też Stowarzyszenie Miłośników Wychowania poprzez Sport i Rekreację „KOKSOWNIK”, mogły zakupić nowy sprzęt sportowy potrzebny do szkolenia dzieci i młodzieży. Stowarzyszenie Osiedlok zakupiło do swojej siedziby klimatyzator, który pozwoli na organizację spotkań czy warsztatów dla mieszkańców w komfortowych warunkach. We współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Rozwadza w siłowni plenerowej pojawił się nowy sprzęt.
W okresie pandemii wszyscy dostrzegliśmy jak ważną rolę pełni straż pożarna, która uczestniczy w działaniach bezpośredniego ratowania naszego zdrowia i życia. Dlatego firma ArcelorMittal Poland zdecydowała się nawiązać współpracę z jednostkami ochotniczych straży pożarnych. Na wsparcie mogły liczyć: ochotnicza straż pożarna w Januszkowicach, w Rozwadzy, Jasionej, Krępnej i Żyrowej. Firma wspomogła te jednostki w zakupie wyposażenia i sprzętu ratunkowego.


Małopolskie – STALe przełamując bariery
Edukacja to jeden z tych obszarów, które firma ArcelorMittal Poland wspiera od lat, zapewniając stypendia dla najlepszych studentów inżynierii materiałowej AGH, a  w ramach konkursu „STALe przełamując bariery” - wspierając aktywnych studentów AGH z niepełnosprawnościami.
W ramach współpracy z Ośrodkiem Kultury im. C.K. Norwida został zorganizowany cykl spotkań i warsztatów popularyzujących wiedzę o przyrodzie Polski i świata. W ubiegłym roku Ośrodek Kultury- Nowa Huta obchodził swoje 30-lecie, firma ArcelorMittal Poland również uczestniczyła w tym jubileuszu jako partner. Jesienią tradycyjnie amatorzy sportu mogli pobiec w XXV Biegu Memoriałowym im. Bogdana Włosika. Aparat do USG, którego zakup wsparliśmy, od grudnia służy pacjentom covidowym w szpitalu im. S. Żeromskiego. A na wiosnę będziemy mogli podziwiać na nowohuckich skwerach efekty licznych nasadzeń roślin, które firma przeprowadziła we współpracy z Zarządem Zieleni Miejskiej.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem