Aktualności

Wystartowała JULIADA

10/07/2014

Już po raz czwarty ArcelorMittal Poland podjął się roli głównego sponsora krakowskiej Juliady – corocznej imprezy sportowo-rekreacyjnej organizowanej przez Urząd Miasta Krakowa i Stowarzyszenie Siemacha.

Juliada już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń wspieranych przez największy koncern hutniczy w Polsce i właściciela huty w Krakowie - ArcelorMittal Poland. To jedna z corocznych inicjatyw w zakresie projektów odpowiedzialności biznesu hutniczego giganta, dzięki której co roku tysiące młodych krakowian aktywnie spędza wakacje, korzystając z przygotowanych w ramach Juliady licznych atrakcji sportowo-rekreacyjnych.

- Juliada doskonale wpisuje się w misję naszej firmy, gdyż sport i edukacja to dwa podstawowe obszary, w  które od lat się włączamy i które staramy się aktywnie promować tam, gdzie działamy – mówi Karolina Muza, szef Biura Odpowiedzialności Biznesu ArcelorMittal Poland. - Za cel postawiliśmy sobie pomoc dzieciom i młodzieży w rozwijaniu jej zainteresowań i talentów, co realizujemy m.in. poprzez doposażenie pracowni komputerowych i multimedialnych w szkołach funkcjonujących w miastach, w których znajdują się nasze zakłady – dodaje.
Badania dowodzą, iż współzawodnictwo sportowe jest skuteczną formą przeciwdziałania przestępczości młodzieży. Sport zapobiega nudzie i stwarza możliwość rozwijania przez młodzież bezpiecznych zainteresowań i pasji. Juliada ma służyć promocji sportów masowych, w które zaangażować się mogą dzieci i młodzież w każdym wieku i co równie ważne bez względu na dochody ich rodzin.

Impreza skierowana jest do młodych osób, pozostających w mieście podczas wakacji. Nazwa pochodzi od łacińskiej nazwy miesiąca lipca, w którym rokrocznie odbywa się Juliada. Tradycyjnie jej hasłem przewodnim jest zawołanie: „Kraków ufa młodym”. Młodzież spotykać się będzie na Placu Dworcowym im. Jana Nowaka Jeziorańskiego oraz w Centrum Rozwoju Com Com Zone Nowa Huta. Podczas Juliady promowanych będzie dziesięć dyscyplin sportowych: streetball, piłka ręczna, tenis stołowy, futsal (piłka nożna halowa), piłka nożna, badminton, siatkówka, szachy, breakdance, wspinaczka.

- Organizacja pozarządowa realizuje przy wsparciu finansowym Miasta ważne wydarzenie dla młodych ludzi. Partnerstwo biznesu daje wspaniałe efekty – młodzi mogą rywalizować w sportowych zmaganiach i dobrze się bawić” – mówi pełnomocnik Prezydenta miasta Krakowa ds. polityki społecznej Anna Okońska – Walkowicz.

XVI edycja Juliady potrwa do 27 lipca. W latach ubiegłych, w tej sportowej letniej akcji wzięło udział kilka tysięcy młodych. Krakowska huta dokłada starań, aby uczestniczyć w życiu Krakowa. Ostatnio ArcelorMittal Poland wsparł projekt Słoneczna InteGRAcja, którego hasłem przewodnim był „Sport i rekreacja", a głównym celem - rozwijanie i pogłębianie zainteresowania sportem oraz ideami olimpijskimi wśród nowohuckich dzieci. Projekt zakłada także przełamywanie barier, aktywizację osób niepełnosprawnych i krzewienie idei wolontariatu.

Z efektów zaangażowania stalowego koncernu w życie lokalnych społeczności  korzystają jednak nie tylko najmłodsi, ale także nieco starsi mieszkańcy Krakowa. Przykładem jest prowadzony od kilku lat w Krakowie program „Ogrody Nowej Huty”, w ramach którego przy wsparciu ArcelorMittal Poland członkowie społeczności lokalnych tworzą tereny zielone, w których mogą odpoczywać i spędzać wolny czas.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem