Aktualności

Wystartowała NHpedia.pl

08/07/2010

NHpedia to nowatorski projekt internetowy o charakterze edukacyjnym, poświecony w całości Nowej Hucie. To inicjatywa społecznościowa realizowana wspólnie przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, ArcelorMittal Poland, portal TerazHuta.pl i hmmmstudio.pl.

Po roku przygotowań, wystartował portal internetowy mający na celu popularyzację wiedzy historycznej na temat Nowej Huty w niestandardowy sposób. - Na portalu jest miejsce dla wszystkich, którzy czują się z Nową Hutą związani - mówi Łukasz Cioch dyrektor Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w ArcelorMittal Poland. NHpedia nie jest projektem zamkniętym. Jej twórcy liczą na nieustającą aktywność internautów. Wszystkie jej treści mogą oni rozbudowywać o własne czy rodzinne wspomnienia, fotografie…

- Chcemy by Nowa Huta była w Krakowie „dobrym adresem”, by także w ten sposób wpisywała się w historię Krakowa – podkreślała Magdalena Sroka, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego.Poprzez powiększanie zawartości i dzięki angielskiej wersji językowej NHpedia będzie mogła służyć także odwiedzającym Polskę  obcokrajowcom, stając się multimedialną wizytówką Nowej Huty.

Portal internetowy poświecony Nowej Hucie to kolejny wspólny projekt  Miasta i ArcelorMittal Poland. Krakowski oddział ArcelorMittal Poland współpracuje z Biurem festiwalowym przy organizacji sztandarowych krakowskich  wydarzeń kulturalnych, festiwali: Sacrum Profanum, a ostatnio także Festiwalu Muzyki Filmowej.


NHpedia wystartowała. Teraz czas na sprawdzenie jej możliwości i dalszy rozwój. Polecamy adres:   www.NHpedia.pl

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem