Aktualności

XI Półmaraton Dąbrowski ArcelorMittal Poland. Biegli i maszerowali w szczytnym celu

10/04/2018

Ponad 1200 zawodników z Polski i z zagranicy oraz blisko 200 amatorów nordic walkingu 8 kwietnia wzięło udział w Półmaratonie Dąbrowskim ArcelorMittal Poland. Impreza odbyła się po raz jedenasty. Była to także wyjątkowa okazja do tego, by wesprzeć akcję „Biegnę dla Karoliny i Mai”, którą zorganizował PKO Bank Polski.

Uczestnicy, wśród których było bardzo wielu pracowników ArcelorMittal Poland, wystartowali sprzed stadionu w Ujejscu, a po przebiegnięciu ponad 21 kilometrów finiszowali przed Halą Widowiskowo-Sportową „Centrum” w Dąbrowie Górniczej. Najlepszym zawodnikiem w biegu okazał się Kenijczyk Kimaiyo Hillary Kiptum Maiyo z czasem 1 godzina 7 minut i 47 sekund. Wśród licznej reprezentacji pracowników ArcelorMittal Poland na dwunastym miejscu uplasował się Bernard Rzepka z oddziału w Zdzieszowicach.

Oprócz biegaczy, rywalizowali też miłośnicy nordic walkingu. Do pokonania mieli dystans 5 km, z Pogorii III przed Halę „Centrum". Zwycięzcą marszu został Piotr Niechwiejczyk ze Świętochłowic. W tej kategorii czwarte miejsce zajął Mariusz Wróbel ze zdzieszowickiego oddziału naszej firmy. Wśród pań triumfowała Dorota Bagińska ze Sławkowa.

ArcelorMittal Poland po raz kolejny był partnerem głównym imprezy, która już na stałe wpisała się w nasz kalendarz imprez sportowych. - Jesteśmy nie tylko współorganizatorem, ale również aktywnym uczestnikiem! W tym roku w zawodach uczestniczyło 70 pracowników wszystkich oddziałów ArcelorMittal Poland. To bardzo miłe uczucie przebiec tak wymagający dystans żeby na końcu otrzymać pamiątkowy medal – mówi Karolina Muza-Adamiec, szef Biura Odpowiedzialności Biznesu w ArcelorMittal Poland

Półmaraton Dąbrowski od wielu lat cieszy się niezwykłą popularnością. To bez wątpienia jedna z najważniejszych amatorskich imprez biegowych w regionie.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem