Aktualności

Z huty do hipermarketu

04/03/2016

Galeria Północna to pierwsze duże centrum handlowe, które powstaje na warszawskiej Białołęce. Do budowy budynku wykorzystano 6 tysięcy ton prętów żebrowanych wyprodukowanych po drugiej stronie Wisły –  w hucie ArcelorMittal Warszawa.   

Budowa Galerii Północnej zaczęła się w lipcu 2015 roku, a zakończy się w kwietniu 2017 roku

Budynek zaprojektowały pracownie:  APA Wojciechowski oraz Tzur Architects. Jest to projekt deweloperski spółki Globe Trade Centre z siedzibą w Warszawie. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma budowlana Unibep.

W sumie, w Galerii  Północnej na trzech naziemnych piętrach znajdzie się 250 sklepów, 11-salowe kino oraz restauracje. Pod ziemią zaplanowano parking na 2 000 samochodów. Na dachu budynku powstanie ogólnodostępny ogród z placem zabaw.

Inwestor stara się o przyznanie Galerii Północnej certyfikatu LEED Gold, co oznacza, że dany obiekty jest nowoczesny i wpisuje się w ekologiczną tkankę okolicy. 

Tekst: Ewa Karpińska, ArcelorMittal Warszawa

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem