Aktualności

Z Juliadą - lipiec na sportowo

25/07/2017

Turniejem szachowym i rozgrywkami futsalu w Centrum Sportu Com-Com Zone zakończyła się tegoroczna Juliada.


Niezwykła atmosfera, zabawa i radość z gry w duchu fair play – tak w kilku słowach można określić Juliadę, która tego lata odbywała się już po raz 19. Ta jedna z najważniejszych imprez propagujących kulturę fizyczną i sport wśród dzieci i młodzieży zgromadziła w tym roku około 10 tys. młodych ludzi. Dzięki niej, osoby pozostające na wakacje w mieście, mogą aktywnie spędzić wolny czas.

Oprócz dotychczasowych dyscyplin, takich jak: piłka nożna, piłka ręczna, badminton, tenis stołowy, siatkówka, futsal, streetball , turniej szachowy i breakdance, w lipcu dołączyła nowa forma aktywności – SPEED-BALL!

Pomysł tej gry narodził się w Egipcie w drugiej połowie XX wieku. Początkowo traktowano go, jako trening koordynacji i refleksu podczas przygotowań tenisistów.


Dzięki niewielkim wymaganiom sprzętowym i ogromnej frajdzie jaką sprawia gra, speed-ball szybko przekształcił się w nowy sport. Gościem prezentacji nowej gry na Placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego był aktualny wicemistrza Polski w tej dyscyplinie - Zbigniew Bizon.

W tej rywalizacji liczy się dobra zabawa i możliwość spędzenia czasu w gronie rówieśników dla młodzieży, która w lipcu pozostała w mieście. Juliada „zaraża” sportem, uczy gry zespołowej ale i sportowej rywalizacji. Dzięki naszemu wsparciu program jest bogatszy i więcej osób mogło z niego skorzystać – podsumowuje Juliadę Karolina Muza- Adamiec, szef Zespołu Odpowiedzialności Biznesu ArcelorMittal Poland.

ArcelorMittal Poland od lat jest partnerem tego letniego festiwalu sportu z arenami w nowohuckim Com-Com Zone i Placem Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem