Aktualności

…Zajrzeli do ocynkowni i walcowni gorącej

19/09/2017

- Czy na nowej ocynkowni pracują kobiety? Ilu ludzi dziś obsługuje nowoczesne linie produkcyjne? Jak cienka może być blacha z walcowni? Ile ton waży krąg blachy? - na takie m.in. pytania musieli odpowiadać  przewodnicy nietypowych wycieczek po krakowskiej hucie. W sobotę, 16  września, przeszło 150 osób, ciekawych, co dzieje się za bramą mieszczącego się w Krakowie oddziału ArcelorMittal Poland, miało okazję zobaczyć, jak pracują dwie nowoczesne linie produkcyjne - ocynkownia i walcownia gorąca.

Po raz pierwszy ArcelorMittal Poland było partnerem corocznego projektu „Zajrzyj do Huty” organizowanego przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. W ramach imprez przygotowanych przez nowohucki oddział muzeum – Dzieje Nowej Huty – uczestnicy wielu tematycznych imprez i wycieczek mieli okazję poznać Nową Hutę w różnych odsłonach: jej historię, architekturę, legendy i styl życia, a także odwiedzić miejsca niedostępne na co dzień, jak właśnie zakłady krakowskiego oddziału ArcelorMittal Poland. Przewodnikami po tej wycieczce byli ci, którzy te linie produkcyjne znają najlepiej - ich pracownicy.

- Uzupełnienie programu „Zajrzyj do Huty” o wycieczki do krakowskiej huty było strzałem w dziesiątkę. Listy uczestników zapełniły się bardzo szybko, a wycieczkowicze byli pod wrażeniem olbrzymich maszyn i pracy współczesnych walcowni – powiedziała adiunkt Maria Wąchała-Skindzier, kierownik oddziału Muzeum Historycznego Miasta Krakowa - Dzieje Nowej Huty.      

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem