Aktualności

Zamiast wakacji – praktyka

03/09/2012

Praca w światowym koncernie interesuje wielu młodych ludzi. Liczby mówią same za siebie: tego lata w krakowskiej hucie praktyki studenckie odbyło 110 studentów, w oddziale w Dąbrowie Górniczej – 60, w Świętochłowicach – 25, w Sosnowcu – 8, a w Hucie Królewskiej – 7.
Praktyki studenckie są mocno osadzone w programie  Biura Rekrutacji i Szkoleń - „ZainSTALuj się”. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na naszą stronę internetową www.zainstalujsie.pl. Całość procedury rekrutacyjnej  odbywa się online. 
Liczba logowań na stronę „ZainSTALuj się” zwiększyła się z 340 w roku ubiegłym do 420 w roku bieżącym. To dobry znak dla firmy w czasach odczuwalnego niżu demograficznego, poszukującej specjalistów z branż, takich jak energetyka, automatyka czy mechanika.
Młodzi ludzie przychodząc do firmy rzadko mają sprecyzowane oczekiwania. Nie zawsze znają odpowiedź na pytanie: „co chciałbyś robić w przyszłości?”
Hutnicze zakłady produkcyjne poszukują głównie inżynierów. Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Krakowska i Politechnika Śląska to „mateczniki”, z których wywodzą się potencjalni przyszli pracownicy ArcelorMittal Poland, ale możliwość odbycia tutaj praktyki mają również studenci uczelni humanistycznych. 
- Mogłem poznać jak rzeczywiście wygląda praca w firmie i ocenić czy chcę ten  zawód wykonywać w przyszłości. Ważny jest jeszcze i ten aspekt, że dzięki praktyce moje CV będzie bardziej atrakcyjnie dla przyszłego pracodawcy – mówi  Marcin Prostacki, tegoroczny absolwent Zarządzania i Doradztwa Gospodarczego na Uniwersytecie Jagiellońskim. 

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem