Aktualności

Zaparkuj swój rower

05/11/2013

Na terenie Dąbrowy Górniczej wkrótce stanie 150 stojaków U-kształtnych, do których bezpiecznie będziemy mogli przypiąć swój rower. Stojaki zostały ufundowane przez ArcelorMittal Poland.

 - Stojaki U-kształtne to najbardziej rekomendowane i pożądane stojaki rowerowe. Umożliwiają one bezpieczne przypięcie roweru do stojaka za ramę, a nie za koło - za pomocą blokady U-lock bądź zwykłego zapięcia – tłumaczy oficer rowerowy Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej Tobiasz Nykamowicz.

Stojaki to jedno z założeń projektu „Dąbrowa Rowerowa - Miejsca przyjazne rowerom”. Na razie na mapie naszego miasta będzie 10 lokalizacji, w których staną stojaki.

Miejsca wybrane zostały w oparciu o duży ruch rowerowy oraz brak możliwości pozostawienia jednośladu bezpiecznie i wygodnie przypiętego. Tym samym 30 stojaków zostanie ustawionych przy parkingu przy Centrum Sportów Letnich i Wodnych przy Pogorii III, kolejne w parku Zielona, na placu Wolności przed Pałacem Kultury Zagłębia.

Stojaki zagoszczą również przed instytucjami kultury, obiektami sportowymi oraz przy Technicznych Zakładach Naukowych.

Warto dodać, że stojaki wykonane są z gorącowalcowanych rur stalowych wyprodukowanych przez krakowski oddział ArcelorMittal Tubular Products.

- Sport i zdrowie to jedne z głównych filarów działalności społecznej naszej firmy. Od lat promujemy sport amatorski i zdrowy tryb życia, wspierając i angażując się w różnorodne przedsięwzięcia realizowane w miastach, w których mamy swoje zakłady. Poprzez udział w projektach, takich jak „Dąbrowa Rowerowa” chcemy zachęcić pracowników, ich rodziny oraz społeczności lokalne do aktywnego trybu życia. Rowery to nie tylko ekologiczny i wygodny środek transportu, ale także doskonały sposób na rekreację – przekonuje Karolina Muza, szef Biura Odpowiedzialności Biznesu ArcelorMittal Poland.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem