Aktualności

"Zasadźmy sobie las"

31/03/2017

ArcelorMittal Poland wspiera akcję „Zasadźmy sobie las” organizowaną przez Nadleśnictwo Siewierz oraz Radę Osiedla Antoniów. Już jutro mieszkańcy Dąbrowy Górniczej będą mogli zasadzić swoje drzewko w Antoniowie. - W ramach działań na rzecz edukacji ekologicznej, ArcelorMittal Poland bardzo chętnie wspiera tego typu akcje. Sami zasadziliśmy już ponad 600 tysięcy drzew w ciągu ostatnich 10 lat – mówi Andrzej Kleczko, szef Ochrony Środowiska.

Lasy pokrywają ⅓ lądów na Ziemi, niestety ich powierzchnia szybko się kurczy. Wyliczono, że w ciągu roku znika ponad 5 milionów hektarów lasów, to tak, jakby w ciągu sekundy znikał las o powierzchni boiska do piłki nożnej. Gdyby zniknęły wszystkie lasy, życie na Ziemi nie mogłoby normalnie funkcjonować.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem