Aktualności

Zespół Szkół w Zdzieszowicach z nowoczesną pracownią multimedialną od ArcelorMittal Poland

18/06/2015

17 czerwca w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Zdzieszowicach odbyła się ceremonia otwarcia nowej pracowni projektów multimedialnych połączona z obchodami 15-lecia nadania Zespołowi Szkół imienia Jana Pawła II. Pracownia wyposażona została w 15 stanowisk komputerowych z nowoczesnym oprogramowaniem oraz meble za łączną kwotę 30 tys. zł. Uczniowie uczestniczyli w każdym etapie tworzenia pracowni, decydując wspólnie z nauczycielami o wyborze wszystkich elementów sali i oprogramowaniu.

Przestrzeń w pracowni została zaaranżowana tak, aby uczniowie w profesjonalny sposób mogli przygotować się do zawodu i mieli jak najlepsze warunki do opanowania teoretycznej i praktycznej wiedzy w tym zakresie.

Zespół Szkół prowadzi kształcenie modułowe, podczas którego na tzw. modułach łączy się wiedzę teoretyczną z praktyczną, a nauka odbywa się głównie w małych zespołach. W tym systemie kształcenia niezbędne jest odpowiednie, nowoczesne wyposażenie pracowni, które Zespół Szkół zyskał dzięki darowiźnie ArcelorMittal Poland - powiedziała Małgorzata Nogalska, dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Zdzieszowicach.

Powstała pracownia jest obiektem przygotowującym do zawodu, w której przede wszystkim będzie kształcić się młodzież w zawodzie technik cyfrowych procesów graficznych. Z nowej pracowni skorzystają też uczniowie uczący się w innych zawodach, gdzie w procesie kształcenia niezbędne jest stanowisko komputerowe z odpowiednim wyposażeniem i oprogramowaniem.Zakupione wyposażenie pracowni pozwoli na przeprowadzanie egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie, a także umożliwi prowadzenie kwalifikacyjnych kursów zawodowych dla dorosłych. W pracowni odbywać się będą zajęcia pozalekcyjne, rozwijające zainteresowania uczniów tworzeniem projektów multimedialnych.

Z pracowni będą korzystać uczniowie Technikum, Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz słuchacze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Zdzieszowicach w liczbie ok. 200 osób.

Szkoła w Zdzieszowicach już po raz drugi otrzymała wsparcie ArcelorMittal Poland. W zeszłym roku dzięki darowiźnie placówka zyskała pracownię cyfrowych procesów graficznych. Uroczyste otwarcie miało miejsce podczas uroczystości 35-lecia istnienia Zespołu Szkół.

Zespół Szkół nie tylko dostał wsparcie na wyposażenie sali multimedialnej, ale też uczestniczy w naszym programie edukacyjnym „ZainSTALuj się”. Za jego pośrednictwem uczniowie odnoszą szereg korzyści poprzez uczestnictwo w przedsięwzięciach wspierających edukację, takich jak zajęcia rozwijające umiejętność współpracy i kreatywność, korepetycje dla maturzystów, praktyki zawodowe, konkursy czy quizy. Program edukacyjny „ZainSTALuj się” powstał z myślą o uczniach i studentach chcących rozwijać kompetencje niezbędne do śmiałego poruszania się po dzisiejszym rynku pracy. Cieszy nas duże zainteresowanie programem edukacyjnym wśród zdzieszowickich uczniówskomentowała Karolina Muza, szefowa Biura Odpowiedzialności Biznesu ArcelorMittal Poland.

ArcelorMittal Poland dotychczas wyposażył 55 multimedialnych pracowni językowych w szkołach  podstawowych, gimnazjach i zespołach szkół ponadgimnazjalnych w Chorzowie, Dąbrowie Górniczej, Krakowie, Sosnowcu, Świętochłowicach i Zdzieszowicach. Firma przyczyniła się również do powstania łącznie 44 pracowni tematycznych, ekonomicznych, mechatronicznych i oraz tzw. „pracowni doświadczania świata” w szkołach integracyjnych.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem