Aktualności

Złoty medal dla Granite® Ultramat na największych targach budowlanych

15/02/2019

Poznańskie targi BUDMA to jedno z najważniejszych wydarzeń branży budowlanej w Europie. Tegoroczna BUDMA, trwająca od 12 do 15 lutego, gościła blisko 1000 wystawców, w tym naszą firmę. Jest to miejsce wielu premier rynkowych i nowości produktowych, które mają szansę otrzymać prestiżowy Złoty Medal MTP – jak miało to miejsce w przypadku Granite® Ultramat, czyli blachy powlekanej, produkowanej w Świętochłowicach.

Tegoroczna edycja targów BUDMA cieszyła się rekordową frekwencją, gromadząc na powierzchni 30 tys. metrów kwadratowych 1000 wystawców i gości z 33 krajów. Nowinki technologiczne, prezentacje usprawnień i usług uzupełniały tam wydarzenia merytoryczne, podejmujące najbardziej aktualną problematykę z branży budowlanej. Nie ominęło to naszej firmy, która po trzech latach nieobecności wśród wystawców mogła pochwalić się monumentalnym stoiskiem z charakterystyczną wieżą, na której widniało logo ArcelorMittal.

– Oczywiście zawsze byliśmy obecni na targach, chociażby podczas rozmów handlowych i prelekcji, natomiast w tym roku znów mamy stoisko, gdyż uznaliśmy, że przez ostatnie trzy lata wypracowaliśmy wiele nowych rozwiązań, którymi chcemy podzielić się z klientami. Biorąc po uwagę zainteresowanie naszym stoiskiem, widać, że była to dobra decyzja – tłumaczy Tomasz Plaskura, dyrektor sprzedaży na Europę Środkowo-Wschodnią w ArcelorMittal Europe – wyroby płaskie.

Produkt na medal

Podczas gali inaugurującej odbyło się uroczyste wręczenie nagród w kilku kategoriach. Jedna z nich dotyczyła najbardziej innowacyjnych produktów obecnych na targach, gdzie po wnikliwej ocenie ekspertów wyłoniono laureatów Złotego Medalu MTP, w tym ArcelorMittal FCE Poland Sp. z o.o. i produkt Granite® Ultramat.

Nasz nowy produkt premium ma kilka wyjątkowych właściwości; przede wszystkim wyróżnia go elastyczność powłoki, a składowanie w niskich temperaturach nie ma na nią negatywnego wpływu. Pamiętajmy, że w naszych warunkach klimatycznych mamy w roku kilka tzw. zimnych miesięcy. Do tego dochodzą świetne właściwości antykorozyjne i względy wizualne, w których Ultramat także wypada bardzo dobrze. Warto dodać, że w całym procesie produkcji zapewniono minimalny wpływ na środowisko, np. poprzez wyeliminowanie metali ciężkich i chromianów. Złoty Medal MTP potwierdza właściwości produktu, którego popularność z pewnością szybko wzrośnie wśród naszych klientów – wyjaśnia Tomasz Plaskura.

 – Nasza produkcja modułowych blachodachówek nie zaistniałaby oczywiście bez stali o dobrej jakości, dlatego właśnie stal sprowadzamy z huty należącej do firmy ArcelorMittal – mówiła podczas targów Agnieszka Korolczuk, dyrektor marketingu firmy Budmat.

Co roku Poznań zamienia się na kilka dni w stolicę budownictwa – branży, która nieustannie wykorzystuje produkty stalowe, przez co jest niezwykle istotnym obszarem dla całej działalności ArcelorMittal.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem