Aktualności

Zobaczyć hutę na własne oczy

09/06/2014

Na zwiedzanie krakowskiego oddziału ArcelorMittal Poland chętnych, jak zwykle, było wielu. Zapisać się można było przez internet i
miejsca na listach zapełniły się bardzo szybko.
Już po raz kolejny 17 maja krakowski oddział ArcelorMittal Poland otworzył bramę  dla 300 odwiedzających.
Wielu z tych, którzy zdecydowali się mimo deszczowej pogody uczestniczyć w Dniu Otwartym, po raz pierwszy miało okazję zobaczyć hutniczy zakład. Podziwiali go z okien autobusu, a bezpośrednio - mogli obserwować pracę dwóch wydziałów: walcowni gorącej i walcowni zimnej, po której oprowadzali przewodnicy Krakowsko-Hutniczego PTTK.
Szersze spojrzenie na produkcję stali dał zwiedzającym film. Dzień Otwarty rozpoczął się bowiem seansem filmowym w Multikinie, gdzie w formacie 3D zaprezentowany został film „Narodziny stali”.
A przekrój wiekowy odwiedzających był bardzo różnorodny. Najwięcej było rodzin hutniczych i studentów, dla których  wycieczka po hucie była jeszcze jedną atrakcją trwających w tym czasie krakowskich Juwenaliów.
 
Dwa tygodnie później Dzień Otwarty w identycznej konwencji odbył się w oddziale w Dąbrowie Górniczej. Uczestnicy mogli obejrzeć proces produkcyjny w walcowni średniej i dużej, po których oprowadzali ich przewodnicy pracujący na co dzień w zakładach. W tym dniu dąbrowską hutę odwiedziło ok. 320 osób.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem